Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №3658, який закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками “зеленої” енергетики. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook. За словами прем’єра, цей закон дасть змогу зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

“На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дасть можливість зменшити об’єм виплат “зеленій генерації” приблизно на 2 млрд євро”, – зазначив Шмигаль.

закон про зеленый тариф
Зеленський підписав закон про “зелений” тариф

Що передбачає закон:

  • Зменшення розмірів “зелених” тарифів з 01.07.2020 для об’єктів введених в експлуатацію з 01.07.2015 до 31.12.2019 для СЕС (сонячної генерації) більше 1 МВт на 15%, для СЕС менше 1 МВт на 10% та для ВЕС (вітрової геренарції) на 7,5%.
  • Зменшення розмірів “зелених” тарифів з 01.07.2020 для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію з 01.01.2020 на 2,5%.
  • Встановлення граничного розміру “зеленого” тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики, що введені в експлуатацію до 30.06.2015, що дозволить зменшити розмір “зелених” тарифів для таких об’єктів до 52%.
  • Обмеження строків введення в експлуатацію нових СЕС для отримання “зеленого” тарифу, шляхом зменшення з 01.08.2020 розмірів “зеленого” тарифу для таких об’єктів на 50%.
  • Запровадження з 2022 року (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з ВДЕ, що створить для таких суб’єктів економічні стимули для підвищення точності прогнозування своїх графіків відпуску електричної енергії і сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей. При цьому розмір допустимої похибки прогнозування складатиме для ВЕС – 10%, для СЕС – 5%.
  • Визначення оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії, внаслідок виконання ними диспетчерських команд на зменшення та/або обмеження навантаження, відповідно до методики, яка затверджується регулятором.
  • Надання державних гарантій стосовно незмінності законодавства, чинного на день схвалення закону, для виробників за “зеленим” тарифом.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону №3658 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here