На зустрічі у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський та прем’єр Британії Борис Джонсон обговорювали поглиблення торгової і безпекової співпраці. Про це йдеться у комюніке, оприлюдненому Офісом президента за підсумками розмови.

Зазначається, що сторони позитивно оцінили перші результати дії Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Британією, і двосторонній товарообіг за перше півріччя 2021 року зріс на понад 70%.

А також обговорювали безпекову ситуацію на сході та довкола України, безпекову ситуацію в Чорному й Азовському морях та у Криму.

“Окрему увагу під час зустрічі було приділено подальшій взаємодії з Великою Британією щодо розвитку оборонних спроможностей України та зміцнення українського флоту”, – зазначають у повідомленні.

Зеленський та Джонсон зустріч у Нью-Йорку
Фото // Офіс Президента України

Володимир Зеленський подякував британській стороні за підтримку у створенні Кримської платформи та постійну увагу до ситуації на окупованому півострові. Також говорили про співпрацю у сфері енергетики, зокрема атомної, та виклики для Європи у зв’язку із російським газопроводом “Північний потік-2”. 

“Співрозмовники також обговорили подальші заходи політичного діалогу на найвищому рівні, зокрема проведення інавгураційного засідання Діалогу стратегічного партнерства”, – додають у комюніке.

Повідомляється, що Володимир Зеленський запросив Бориса Джонсона до України, а також висловив намір взяти участь у кліматичній конференції у Глазго, що відбудеться 1-2 листопада. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here