Станом на 4 березня російські окупанти захопили Запорізьку АЕС. Про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України на офіційній сторінці в Facebook.

“Наразі майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації. Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їхня експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється про стан енергоблоків станції наразі:

  • Енергоблоки №№ 2, 3: відключені від мережі та проводиться розхолодження ядерних установок.
  • Енергоблок №4: в роботі, електрична потужність 690 МВт.
  • Енергоблоки № 5, 6: розхолодження ядерних установок.

“Енергоатом” повідомляє, що російські військові контролюють адмінкорпус та прохідну. Персонал станції продовжує працювати на енергоблоках, забезпечуючи стабільну експлуатацію ядерних установок. Радіаційний фон у нормі. 

«Наразі охолодження ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС забезпечується проєктними системами енергоблоків згідно з вимогами технологічних регламентів безпечної експлуатації. Втрата можливості охолодження ядерного палива призведе до значного радіоактивного викиду у довкілля. За наслідками така подія може перевищити всі попередні аварії на АЕС, включно з аварією на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі.» – повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України.

Також зазначається, що окрім шести енергоблоків на майданчику Запорізької АЕС знаходиться сховище відпрацьованого ядерного палива, пошкодження якого внаслідок обстрілів теж призведе до радіоактивного викиду.

Нагадаємо, в ніч проти 4 березня окупанти ледь не влаштували катастрофи для всього світу. Військовими силами Російської Федерації здійснено обстріл майданчика Запорізької АЕС, внаслідок чого виникла пожежа на території ЗАЕС.Незабаром стало відомо, що на територію станції зайшли кадирівці, вони планували замінувати АЕС, щоби потім шантажувати всю Європу. Станом на 6:20 силами підрозділів ДСНС України пожежу ліквідовано.

Володимир Зеленський записав термінове відеозвернення через обстріл окупантами Запорізької АЕС. Він наголосив, що потрібно терміново зупинити російських військових, адже якщо станеться вибух – буде кінець не лише Україні, а й усій Європі.

“Жодна країна, крім Росії, ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Це вперше в історії людства держава-терорист вдалася до ядерного терору”, – сказав президент України.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here