Японія попросила Китай припинити вимагати від японських громадян робити анальні тести на Covid-19 під час в’їзду до країни. Про це повідомляє ВВС. Деякі громадяни Японії почали скаржитися на те, що їх змусили робити анальні тести на Covid-19 під час в’їзду до Китаю. Повідомляється, що процедура викликала у цих людей “психологічний стрес”.

Як відомо, Китай запровадив практику анальних мазків для виявлення Covid-19 у січні. Анальні тести у Китаї передбачають введення в анус ватного тампона на 3-5 см і його обережне обертання.

“Деякі японці повідомили нашому посольству у Китаї, що вони отримали анальний тест, який викликав сильний психологічний дискомфорт”, – повідомив генеральний секретар японського уряду Кацунобу Като.

 Китай анальні тести
Фото // Getty Images

За його словами, наразі невідомо, скільки громадян Японії пройшли такі тести. Він також сказав, що ці тести використовують для тих людей, яких помістили на карантин, або для тих, хто в’їжджає в Китай. За словами Кацуноби Като, більше ніде у світі ці тести не використовують.

Видання пише, що в деяких містах Китаю анальні тести вже практикують, і місцеві експерти стверджують, що вони можуть “підвищити рівень виявлення інфікованих людей”.

На момент запровадження таких тестів китайські державні ЗМІ повідомили, що ці тести викликали “суперечки серед експертів” і що вони були набагато менш ефективні, ніж тести на верхніх дихальних шляхах.

Нагадаємо, минулого тижня Пекін заперечив, що вимагав від американських дипломатів проходження таких тестів після того, як американські ЗМІ повідомили, що дехто поскаржився на цю процедуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here