У світі безліч цікавих споруд, які вражають людей найрізноманітнішими параметрами: розміром, красою, унікальними деталями, формами і незвичайними архітектурними рішеннями.

Водяний міст Veluwemeer, Нідерланди

З давніх часів люди будували різні споруди, які допомагали їм зрошувати поля, долати водні перешкоди. У господарстві були корисні акведуки. Вони схожі на довгі мости, на яких розташована частина водоводу. Достатні за шириною акведуки могли також використовуватися судами. Подібна модель знаходиться на кордоні провінцій Гельдерланд і Флеволанд в Нідерландах.

Акведук Veluwemeer (Aquaduct Veluwemeer) – це своєрідний водний міст, під яким проходить тунель, що з’єднує материк з найбільшим в світі штучним островом.

Водяний міст Veluwemeer

Церква Мадонна делла Корона, Італія

Santuario della Madonna della Corona – чудове місце з неймовірною енергетикою. Високо на скелях гори Монте Бальдо в Італії розташований красивий старовинний монастир. Він ніби завис у повітрі над мальовничою долиною річки Адідже. З храму відкривається прекрасний вид на околиці. Монастир відвідує багато паломників і туристів.

Скельний монастир Мадонна делла Корона знаходиться на висоті 770 метрів над рівнем моря в містечку сп’яццо (Spiazzi) в 20 км від міста Гарда, в 70 км від Ріва-дель-Гарда, в 40 км від Верони. 

Церква Мадонна делла Корона

«Хабітат 67», Монреаль, Канада

Житловий комплекс Хабітат-67 (Habitat-67) це унікальний проект житла майбутнього, що втілився в життя в далекому 1967 році, але і в наші дні він виглядає дуже сучасним і незвичайним. Можна тільки дивуватися, як далеко в майбутнє дивилися архітектори, які розробили його.

«Хабітат 67»

Готель Cliff House, Сан-Франциско, США

Побудований в 1858 році. Готель стояв на скелі, в небезпечній близькості від обриву, однак причиною його руйнування в 1907 році стала пожежа. Зараз приблизно в тому ж місці стоїть його менш вражаюча версія.

Готель Cliff House

Готель Grotta Palazzese, Італія

Відвідувачам незвичайного ресторану відкривається прекрасний вид на кришталеві води Поліньяно-а-Маре (Polignano A Mare), провінції Барі. Найбільший грот в цьому районі грот Палаццезе (Grotta Palazzese) безумовно вражає сам по собі. Але після того, як в самому його серці підприємливі жителі влаштували ресторан, це місце стало справжньою перлиною регіону. 

Грот Палаццезе – найбільша і найвідоміша з вісімдесяти природних печер, що розривають скелясте узбережжя поблизу туристичного містечка Поліньяно, в якому постійно проживає лише 17 000 жителів. Від дороги дістатися до грота можна, лише піднявшись крутими сходами, вибитою прямо в скелі.

Готель Grotta Palazzese

Курортний готель InterContinental Wonderland, Шанхай, Китай

В одному з передмість Шанхая на місці колись занедбаного на ціле десятиліття кар’єра розташувався новий центр курортного відпочинку InterContinental Shanghai Wonderland, на будівництво якого витратили $ 300 млн.

18-поверховий комплекс розташувався в 30 кілометрах від шанхайського міжнародного аеропорту Хунцяо (Hongqiao Airport), а також поблизу таких визначних пам’яток як Sheshan National Park і Chenshan Botanic Gardens.

Курортний готель InterContinental Wonderland

Місто Сетеніль-де-лас-Бодегас, Іспанія

Місто побудоване під стрімкими скелями. Невелике містечко Сетеніль де лас Бодегас (Setenil de las Bodegas) знаходиться в 157 км на північний схід від Кадіса. Частина містечка розташована уздовж вузької ущелини річки Ріо ​​Трехо і примітна будинками, які побудовані в скельних звісах і печерах за рахунок додавання зовнішніх стін. За даними перепису 2005 року, в місті проживає 3016 жителів.

Сучасний Сетеніль виник з укріпленого мавританського міста, яке знаходилося на стрімкому березі Ріо Трехо в місці крутого повороту. Замок датується ХІІ століттям, але поселення в цьому регіоні виникли раніше – наприклад, в І столітті тут обживалися римляни. Сетеніль колись вважався наступником римського міста Лачіпо (Laccipo), але згодом було доведено, що Лачіпо – попередник міста Касарес в Малазі.

Місто Сетеніль-де-лас-Бодегас

Дерев’яний міст в Джулі, Дагестан

Унікальність його в тому, що він був побудований без єдиного цвяха. Але міст досі стоїть — навіть через 200 років.

Дерев’яний міст в Джулі

«Невидимий будинок», Новий Південний Уельс, Австралія

Будинок побудований прямо всередині пагорба.

Невидимий будинок, Австралія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here