Дослідники виявили, що ті, хто пережив у дитинстві розлучення батьків – мають нижчий рівень окситоцину, який часто називають гормоном любові. Це може викликати проблеми з формуванням прихильності –  відзначають вчені.

У новому дослідженні американські фахівці проаналізували дані 128 людей у віці від 18 до 62 років. З них 27,3% вказали, що пережили розлучення батьків. Респонденти, які пережили розлучення батьків, частіше вважали, що отримали менше турботи і батьківської любові, були менш впевненими в собі, не відчували себе комфортно і надійно в стосунках з близькими.

как развод влияет на детей

Окситоцин – гормон любові виробляється в головному мозку і вивільняється під час таких переживань, як народження дитини, сексуальна взаємодія, годування грудьми. Цей гормон відіграє важливу роль в регуляції поведінки, соціальній взаємодії і формуванні емоційних прихильностей в дитячому віці.

как развод влияет на детей
Фото | Pixabay

Цікаво, що раніше більшість досліджень були зосереджені на короткочасному впливі розлучення на дітей. Наприклад, на погіршенні успішності або проблемній поведінці. Деякі дослідження також показали, що цей досвід був пов’язаний з розладами настрою і зловживанням психоактивними речовинами, а також депресією і тривогою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here