Дослідники виявили, що ті, хто пережив у дитинстві розлучення батьків – мають нижчий рівень окситоцину, який часто називають гормоном любові. Це може викликати проблеми з формуванням прихильності – відзначають вчені.
У новому дослідженні американські фахівці проаналізували дані 128 людей у віці від 18 до 62 років. З них 27,3% вказали, що пережили розлучення батьків. Респонденти, які пережили розлучення батьків, частіше вважали, що отримали менше турботи і батьківської любові, були менш впевненими в собі, не відчували себе комфортно і надійно в стосунках з близькими.

Окситоцин – гормон любові виробляється в головному мозку і вивільняється під час таких переживань, як народження дитини, сексуальна взаємодія, годування грудьми. Цей гормон відіграє важливу роль в регуляції поведінки, соціальній взаємодії і формуванні емоційних прихильностей в дитячому віці.

Цікаво, що раніше більшість досліджень були зосереджені на короткочасному впливі розлучення на дітей. Наприклад, на погіршенні успішності або проблемній поведінці. Деякі дослідження також показали, що цей досвід був пов’язаний з розладами настрою і зловживанням психоактивними речовинами, а також депресією і тривогою.