Плетіння віночка на Івана Купала – традиційний український обряд. Споконвіку люди збирали квіти, плели з них вінок та спускали його у воду в ніч на Івана Купала. Найчастіше, вплітають трави: Іван-да-Мар’я ромашки, кульбаби, волошки, конюшину… також красиво у віночку виглядають ягоди зі стеблом.

Коли дівчата опускають віночки у воду, то дивляться як вони пливуть. Якщо віночок потоне – дівчина не вийде заміж в цьому році, а якщо відпливе від берега – весілля зовсім скоро.

Як сплести віночок на Івана Купала

Щоб сплести розкішний віночок – потрібно за основу взяти довге і міцне стебло. Далі на стебло викладається квітки – і перехльостуються своїм же стеблом та туго затягуються на основі. 

Як сплести віночок на Івана Купала

Також, віночок можна сплести за принципом коси. Візьміть три квітки на довгих і міцних стеблах – і заплітайте як косу, додаючи нові квіти. У результаті – з’єднайте та закріпіть ниткою або міцним стеблом.

Як сплести віночок на Івана Купала

Ще один спосіб сплести віночок – це прикрасити живими квітами вже готовий ободок для волосся. Такий варіант особливо хороший, якщо ви хочете використовувати великі квіти: троянди, півонії, жоржини і навіть довгі гладіолуси.

Як сплести віночок на Івана Купала

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here