Президент Зеленський заявив, що Росія не поспішає відводити свою армію від кордонів України – відійшли лише кілька тисяч військових з анексованого Криму. 

“Ми розуміємо, що десь 3,5 тис. людей військового контингенту [Росії] пішло назад, але це лише ті, хто був у тимчасово окупованому Криму”, – заявив глава держави під час спілкування з журналістами на форумі “Україна 30”. 

“Що стосується контингенту і техніки на кордонах України і Росії – ми зменшення там не фіксуємо”, – додав Володимир Зеленський. 

Зеленський відзначив, що і нові російські бригади до України не прибувають: “Збільшення також не фіксуємо”. На питання про можливість військового вторгнення Росії в Україну Володимир Зеленський відповів, що “дійсно, могла б бути потужна ескалація”. 

“На сьогодні це зупинилося. Але тут ніхто не може нічого гарантувати. Те, що ми бачимо, – ескалація зменшилася за місяць – це точно”, – розповів президент. 

“Далі – будемо вірити, що повномасштабної війни не буде”, – висловив сподівання Володимир Зеленський.

Нагадаємо, у березні-квітні 2021 року Росія стягнула до кордонів України та в анексований Крим більше 100 тисяч своїх військ. Були створені великі військові табори неподалік українських кордонів, наприклад, у Воронезькій області. У Москві це пояснили раптовими навчаннями у відповідь на навчання НАТО.

22 квітня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про завершення навчань та майбутнє відведення військ. Водночас реального відведення контингенту військові оглядачі не відзначають, а те, що відбувається – невелике повернення російських військових у пункти дислокації без техніки, яка все ще залишається біля України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here