Вчені розробили рукавичку, яка перекладає американську жестову мову в реальному часі. Це дозволяє людям з порушеннями слуху комунікувати без необхідності перекладача. Дослідження опубліковане в журналі Nature Electronics.

язык жестов перевод
Фото Nature Electronics

Пристрій розробили вчені з Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі. Уздовж пальців рукавички розташовані датчики. Вони ідентифікують рухи і відправляють їх на смартфон, який перекладає їх зі швидкістю одного слова в секунду.

«Ми сподіваємося, що це відкриє легкий шлях для людей, які використовують жестову мову, спілкуватися безпосередньо з особами, що не володіють жестовою мовою, без перекладача. Крім того, ми сподіваємося, що це допоможе більшій кількості людей самостійно вивчати жестову мову», — розповів провідний дослідник Джун Чен

Дослідники також додали датчики на обличчя людей, які тестували пристрій, щоб фіксувати вираз обличчя, який є частиною американської жестової мови.

Варто зауважити, що в світі існує понад 300 жестових мов, якими користуються близько 70 мільйонів людей. Американською жестовою мовою користується від 100 000 до 1 мільйона людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here