З 21 жовтня в Україні набудуть чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Зокрема, зміни стосуються міжобласних поїздок автобусами, літаками та потягами. На громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ?

Для поїздок між областями водії і пасажири повинні мати один із документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози; «жовтим» сертифікатом можна користуватися лише у регіонах жовтої «зони»;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, нею можна користуватися у «жовтій» зоні;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — дійсний 72 години.

На дітей до 18 років ці правила не поширюються. Однак діти від 12 років зобов’язані носити захисні маски.

Україна правила перевезення
Україна правила перевезення

РОБОТА ЗАЛІЗНИЦІ

Паспорт, документ про вакцинацію або негативний тест потрібно буде показати провіднику на вході. Якщо у пасажира немає цих документів, можуть не пустити у поїзд. Від пасажирів до 18 років документів про щеплення чи тестування не вимагатимуть.

ЧИ МОЖНА ПОКАЗАТИ COVID-СЕРТИФІКАТ ПРО ОДУЖАННЯ?

Таких сертифікатів в Україні поки немає. Відомо, що отримання сертифікату на підставі одужання тестують у «Дії», але користувачам він поки не доступний. Після того, як такі сертифікати запрацюють, вони будуть дійсні 180 днів.

ЩОДО ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ?

Затвердженої довідки про протипоказання до вакцинації проти COVID-19 немає. У МОЗ обіцяють затвердити форму найближчим часом. Однак зазначають, що в Україні менш ніж 1% людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплення. Наразі таким громадянам рекомендують робити ПЛР або експрес-тест, щоб їздити між областями.

Як відомо, в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони. З 23 вересня «жовту» зону запровадили по всій Україні. Однак ситуація з захворюваністю на коронавірус погіршується, тож є області, де посилили карантин. Зокрема, Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області уже потрапили у «червону» зону, яка передбачає найжорсткіші обмеження. Водночас у Львові, попри «жовтий» рівень, вже почали посилювати обмеження. В уряді попереджають, що наступними днями «червоними» можуть стати більше областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here