З 1-го липня в Україні посилилось покарання за кермування авто в нетверезому стані: тепер за це передбачено кримінальну відповідальність. Раніше кермування у нетверезому вигляді було адміністративним правопорушенням.

Законопроект №2617-VIII був прийнятий парламентом минулого скликання восени 2018 і повинен був вступити в силу з 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на 6 місяців. Тепер документ включає в Кримінальний кодекс ст. 286-1.

Фото УНІАН

Згідно нового закону, Кермування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. – 34 тис. грн) з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін до 3 років.

Таке ж повторне правопорушення призведе до штрафу в 51 тис. грн з позбавленням права кермування транспортними засобами на термін від 2 до 3 років.

Кримінальна відповідальність буде наступати у випадках допуску за кермо п’яного водія, відмови водієм пройти медогляд на ступінь сп’яніння, ДТП за участю нетверезого водія. Всі ці порушення тепер вважаються кримінальним проступком.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here