В Україні скасують обов’язковий військовий призов та проведуть реформу військкомату. Це стане ще одним кроком на шляху України до членства у НАТО – пишуть “Українські новини”.

Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що обов’язковий військовий призов можуть скасувати вже з 2023 року. Водночас військова стратегія триватиме і надалі.

“З прийняттям законопроєкту про національний спротив в цілому поступово це все буде втілюватися… Це (скасування обов’язкового військового призову — ред.) можливо вже з 2023 року”, – сказав він.

Корнієнко також анонсував реформування призовних пунктів.

 “Ці всі реформи очікуються, тому що вони пов’язані з планом членства в НАТО. Військова реформа буде відбуватися далі постійно”, – підкреслив голова партії “СН”.

Нагадаємо, Верховна Рада 16 липня ухвалила закони “Про основи національного спротиву” (№5557) та “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних сил України” щодо збільшення чисельності Збройних сил України у зв’язку із прийняттям Закону України “Про основи національного спротиву” (№5558) щодо збільшення чисельності ЗСУ на 11 тисяч військовослужбовців. Таким чином, чисельність ЗСУ буде збільшена до 261 тисячі осіб.

Завданнями проєкту є: формування в Україні національного спротиву; сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави; визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву; встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору; унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву; визначення засад фінансування і матеріального забезпечення національного спротиву та забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних сил України та осіб, які виконують завдання руху опору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here