В Україні оголосили нові правила карантину. Замість двох ковід-сертифікатів, які в Україні існують зараз – зовнішній та внутрішній – буде три. Внутрішній сертифікат буде двох видів – “жовтий”, як підтвердження того, що людина отримала перше щеплення, а також “зелений” – про повний курс вакцинації. Про це йдеться у постанові уряду № 1236, зміни до якої ухвалили пізно ввечері 13 вересня.

Повідомляється, що коли в Україні введуть жовту зону карантину, власники цих документів зможуть вільно відвідувати кінотеатри, театри, музеї, спортзали, басейни, масові заходи, наприклад, концерти.

Раніше, за правилами жовтої зони карантину, кінотеатри та інші заклади культури мали пропускати лише 50% відвідувачів. Масові заходи, наприклад, концерти, мали проходити за умови лише 1 людина на площу 4 м кв. У фітнес-залах одна людина на 10 метрів кв. Але, якщо відвідувач може пред’явити сертифікат про вакцинацію, цих обмежень не буде. Тобто обмеження жовтої зони не буде, якщо щонайменше 80% відвідувачів та персоналу таких закладів будуть вакциновані хоча б першою дозою і у них буде жовтий ковід-сертифікат. Водночас кінцеве рішення про те, надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень та обслугувати і невакцинованих, залишається за власником закладу, йдеться у поясненні уряду.

Змінюються правила, якщо в Україні введуть червону зону. За прогнозами, це може статися не раніше листопада. За правилами червоної зони, в Україні закривають все – торгові центри, кафе, ресторани, кінотеатри, ринки, фітнес-зали, скасовують концерти. Працюють лише продуктові магазини, аптеки, заправки. Але обмежень червоного рівня не буде, якщо у всіх учасників (відвідувачів, працівників та організаторів) буде “зелений” ковід-сертифікат. Тобто навіть у червоній зоні у ресторан, кінотеатр мають пропускати відвідувачів, якщо вони і персонал повністю вакциновані.

У МОЗ кажуть, що для цього достатньо буде пред’явити телефон з електронним ковід-сертифікатом, чи мати паперове свідоцтво про вакцинацію.

Для шкіл карантин навпаки пом’якшили. Якщо раніше у жовтій зоні мали закривати школи, якщо там двома дозами не вакциновані хоча б 80% вчителів, то тепер йдеться лише про одне щеплення. Тобто у жовтій зоні школи працюватимуть за умови наявності не менше як 80% вчителів з “жовтими” чи “зеленими” ковід-сертифікатами. У разі введення червоної зони, заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” ковід-сертифікат, якщо всі вакциновані двома дозами.

Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. Тобто ця постанова про обмеження для невакцинованих має запрацювати не раніше 20 вересня. Ці обмеження почнуть застосовувати, як тільки Україна перейде у жовті зону. За прогнозами МОЗ, це може статися протягом найближчого тижня, коли збереться державна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Як відомо, в Україні вісім тижнів підряд зростає захворюваність на ковід. На 20% збільшилась кількість людей, які потрапляють до лікарень, на 37% зросли нові випадки хвороб. Найгірша ситуація у Чернівецькій, Харківській областях та у Києві. Проте у МОЗ кажуть, що ситуація все ще контрольована і медична система справляється з навантаженням.

Правила карантину в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here