В УКРАЇНІ СПОДІВАЮТЬСЯ НА ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛОНЕНИХ ДО 31 ГРУДНЯ (МЗС)

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються на звільнення українських полонених до 31 грудня.

0
666
Фото ву УНІАН
Фото ву УНІАН

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються на звільнення українських полонених до 31 грудня. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. За його словами, є надія, що результати відеоконференції між Києвом і бойовиками ОРДЛО приведуть до звільнення полонених.

“Я сподіваюся, що результати скайп-конференції приведуть до звільнення наших заручників, і що хлопці будуть вдома. Над цим працює переговорна група. Немає ніякої зради. Робота ведеться, я думаю, ми цю роботу завершимо”, – заявив Боднар.

Нагадаємо, представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма повідомив, що на 20 грудня запланована відеоконференція, під час якої учасники мінських переговорів обговорять обмін полоненими. У ОРДЛО відмовилися від цієї відеоконференції і перенесли її на 23 грудня. 

Відтак, не всі утримувані в Україні особи бажають повертатися на окуповані території і відмовляються від внесення їх до списків на обмін. Про це стало відомо “Коммерсанту” від двох джерел в Тристоронній контактній групі. Одне з джерел повідомило, що близько 40 осіб з числа тих, кого українська сторона готувалася передати Донецьку і Луганську, відмовилися брати участь в обміні і повертатися в т.зв. “ДНР” і “ЛНР”. Причини не були названі, але зазначалося, що є ті, хто взагалі не хоче повертатися до бойовиків, і ті, хто хоче відбути покарання в українській в’язниці.

“Це їх право не змінюватися. Їх ніхто не змушує переїжджати. Для нас важливо, щоб була очистка. Щоб всі норми були дотримані і людина була звільнена і користувалася рівними правами, як всі інші громадяни. Чи залишиться вона на території, підконтрольній Києву, або приїде до нас – вона може розпоряджатися своєю долею самостійно. Важливо, щоб її не примушували відмовитися від обміну. Це повинно бути підтверджено”, – сказав співрозмовник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У МЗС ВІДРЕАГУВАЛИ НА ЗАЯВУ ПУТІНА ПРО “РОСІЙСЬКІ ЗЕМЛІ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here