Кабінет міністрів підвищив мінімальну зарплату лікарям з першого січня 2022 року. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні у середу, 12 січня та про це стало відомо з документів до засідання уряду.

Згідно з постановою, розмір зарплати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановили:

  • на рівні не менше 20 000 гривень для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності у закладах охорони здоров’я;
  • на рівні не менше 13 500 фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим баклаврським рівнем вищої медичної освіти.

Зазначається, що лікарі, які залучені лише до надання первинної медичної допомоги (або фахівців з команди такого лікаря) зможуть отримати підвищені зарплати лише якщо його обрали понад 70% пацієнтів оптимального обсягу.

Якщо ж лікар чи фахівець працюють неповний робочий день, оплата праці за новими вимогами здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу.

“Мінімальна зарплата лікаря на рівні 20 тисяч гривень — це вагомий результат для нашої країни”, — відзначив глава уряду Денис Шмигаль.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here