Протягом 5 років Україна планує запустити сім супутників на орбіту, створити власний космодром та вступити до Європейського космічного агентства. Про це заявив очільник державного космічного агентства Володимир Тафтай.

У жовтні 2022 року буде готовий перший супутник Січ-2-30. Його можуть запустити у грудні 2022 року з майданчика SpaceX, сказав Тафтай в ефірі каналу Перший діловий.

Українське угруповання супутників використовуватимуть для фотографування поверхні Землі. Таким чином можна буде попередити несанкціоноване використання лісових масивів, вирубку лісів, використання водних ресурсів та пожежі.

За словами Тафтая, вартість космічної програми України на 5 років складе 15 мільярдів гривень. Нагадаємо, Україна стала 8-ю країною, яка підписала з NASA угоду «Артеміда» про освоєння Місяця. Також Україна планує брати участь у програмах, які передбачають дослідження Марсу. Президент України Володимир Зеленський доручив вивести на орбіту власний супутник дистанційного зондування Землі. В уряді хотіли це зробити до кінця 2021 року — року 30-річчя Незалежності України.

Україна збудує космодром
Фото // Pixabay

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here