Український уряд домовився про постачання додаткових 5 млн доз американської вакцини NovaVax. Про це повідомив очільник МОЗ України Максим Степанов.

«Ще одна позитивна новина з індійського Пуне та найбільшого у світі виробника вакцин Serum Institute. Успішно завершили переговори про збільшення постачання в Україну американської вакцини NovaVax. Нам підтвердили можливість постачання додаткових 5 мільйонів доз вакцин від цього виробника», – зазначив Степанов, підкреслюючи, що очікується підписання відповідного договору.

Загальний обсяг вакцин NovaVax, який український уряд очікує – складає 15 млн доз. Постачання вакцини NovaVax заплановано з липня 2021 року.

Нагадаємо, першою в Україну може бути доставлена вакцина проти коронавірусу розробки AstraZeneca. Вакцина від AstraZeneca — це векторна вакцина. Вона показала середню ефективність в 70%. Один з режимів дозування може бути ефективним на 90%. Її вже використовують у Великій Британії, Мексиці та інших країнах. Однак AstraZeneca не вистачає виробничих потужностей, аби забезпечити країни ЄС своєю вакциною, через це постачання скоротили на 60%.  Вона розрахована на дві ін’єкції одному пацієнтові.

Вакцина проти коронавірусу від компанії Novavax пройшла фінальну стадію клінічних випробувань і показала 89,3 % ефективності. Це вакцина на основі білкових субодиниць. Для одного пацієнта потрібні дві дози. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here