23 вересня у Мінську відбулась таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка. Позицію України щодо цього озвучив очільник МЗС Дмитро Кулеба. За його словами, “інавгурація” Лукашенка не робить його легітимним президентом Білорусі.

“Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі й завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня “інавгурація” О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави”, – написав міністр.

У CША заявили, що не вважають Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі.

“Вибори 9 серпня не були ані вільними, ані справедливими. Оголошені результати виборів були сфальсифіковані й нелегітимні. США не можуть вважати Олександра Лукашенка законно обраним лідером Білорусі”, – йдеться в заяві Державного департаменту США.

Офіційний представник уряду Німеччини Штефан Зайберт зазначив, що показовим є вже сам факт того, що церемонія інавгурації проходила таємно.За словами Зайберта, вибори в Білорусі “взагалі не відповідали навіть мінімальним демократичним вимогам – вони не були ані чесними, ані вільними”.Саме тому, додав Зайберт, і після церемонії інавгурації не може йтися про політичну легітимацію Лукашенка, що було б умовою для визнання його легітимним президентом Білорусі.

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб заявив: 

“Таємна інавгурація Лукашенка, яка сьогодні пройшла в Мінську, ще більше підриває його репутацію. Його сфальсифіковані вибори були обманом білоруського народу”.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіпп Шампань заявив, що Лукашенко не має достатньої легітимності, аби вважатися демократично обраним лідером.

Також не визнали Олександра Лукашенка легітимнтм президентом Білорусі і 7 країн Європейського союзу: Данія, Словаччина, Чехія, Польща, Естонія, Латвія, Литва. 

“Президентські вибори в Білорусі не були вільними і справедливими. Результат виборів незаконний. Жодна церемонія – помпезна чи секретна – не змінить цього беззаперечного факту і не створить ілюзію законності. Я закликаю організувати нові президентські вибори”, – заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Варто зауважити, що із інавгурацією Лукашенка поки привітав лише президент Туркменістану. Гурбангули Бердимухамедов надіслав вітання Олександру Лукашенку у зв’язку з його інавгурацією на посаду президента Республіки Білорусь. Про це повідомляє Державне інформаційне агентство Туркменістану.

«У своєму посланні глава держави висловив побажання всьому народу Білорусі миру, подальшого прогресу та процвітання», — йдеться у повідомленні.

Президент РФ Володимир Путін поки не привітав Лукашенка з вчорашньою подією. Натомість його прессекретар Дмитро Пєсков не зміг відповісти, чи буде глава російської держави вітати Лукашенка з інавгурацією.

«Я не можу вам сказати. Бувають, звичайно, в протокольному порядку якісь привітання або, може бути, він вирішить зателефонувати, але в даний момент я не володію такою інформацією», — сказав Пєсков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here