На вулиці Лютеранській, біля Київської гімназії №117, встановили перший у Києві знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 кілометрів на годину. Про це повідомляє КМДА

Як заявив заступник голови КМДА Костянтин Усов, місто розпочинає реалізацію програми зниження швидкості у житлових зонах до 30 км/год із пріоритетом територій поблизу лікарень та шкіл. Він зазначив, що на цій ділянці на Лютеранській розташований ліцей, а дорожній рух тут є одним з найбільш насичених в центрі.

“Швидкість погіршує реакцію водіїв та призводить до зіткнень. Європа йде шляхом зменшення швидкісного режиму в містах”, – пояснив заступник голови КМДА.

КМДА наводить приклад Осло, де у 2015 році було введено обмеження швидкості до 30 км/год на міських вулицях — і вже у 2019 році кількість жертв унаслідок дорожніх аварій зменшилася там до одного випадку. Усов також наголосив на тому, що відповідні обмеження діють, наприклад, у Берліні та Брюсселі. 

Київ
Фото // КМДА

Нагадаємо, що з першого квітня на семи вулицях Києва дозволили їздити зі швидкістю до 80 км/год. Такий сезонний режим Київрада запровадила у 2018 році: у холодну пору року з листопада до квітня швидкість обмежується до 50 км/год, в інші пів року – до 80 км/год. Тоді велоорганізації провели акцію протесту, після якої місцева влада нібито скасувала збільшення швидкості. Але через декілька днів КМДА знову змінила своє рішення і таки впровадила ці зміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here