У Києві відновлюється очне навчання у закладах освіти, а також у мистецьких школах і закладах фізичної культури та спорту. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Відповідне рішення ухвалила Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

“Так, із понеділка, 22 листопада, відновлять освітній процес у приміщеннях закладів освіти всіх типів та форм власності: спеціалізованої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, а також закладів фізичної культури та спорту, мистецьких шкіл і закладів мистецької освіти. Відновити очне навчання заклади можуть за умови дотримання протиепідемічних вимог, що встановлені урядом для червоної зони”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, місто ухвалило таке рішення, спираючись на два основних фактори: стійка динаміка зниження рівня госпіталізації хворих на COVID-19 та зниження відсотка завантаженості ліжок із киснем у лікарнях. 

Київ як працюють заклади освіти
Фото // З відкритих джерел

За даними Міністерства освіти та науки, станом на 18 листопада найменше щеплень від коронавірусу – лише 7 % – отримали працівники освітніх закладів:

 • Закарпатської області
 • Тернопільської області
 • Рівненської області

За кількістю щеплень від COVID-19 лідирують три області: 

 • Луганська – 92,4%,
 • Харківська – 92,2%,
 • Черкаська – 91,6%.

Однією дозою щеплені більшість працівників закладів освіти – 96,1%. Другу дозу препарату мають понад 544 тис. працівників шкіл – це майже 84% від їхньої загальної кількості.

Для того, щоб навчальні заклади відновили роботу у “червоній” зоні карантину, необхідно, аби увесь персонал мав COVID-документи. Зокрема очне навчання дозволено закладам освіти, всі працівники яких мають:

 • паспорт повного курсу вакцинації; 
 • внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати); 
 • негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від COVID-19.

Де від 22 листопада відновлюють очне навчання як для школярів, так і для студентів

 • Львівська область – на навчання повертаються школярі та студенти. Відповідне рішення 15 листопада ухвалила обласна комісія ТЕБ і НС.
 • Івано-Франківськ – сядуть за парти учні старших класів (5-11 класи). Мер міста Руслан Марцінків повідомив, що майже всі працівники навчальних закладів провакциновані. Тих, хто не має щеплення, тимчасово відсторонили від роботи. 
 • Львів – до шкіл підуть учні старших класів (5-11 класи). Мер Львова зазначив, що статистика дитячих захворювань та госпіталізацій пішла на спад, тому ухвалили таке рішення.
 • Київ – до навчання повертаються школярі усіх класів та студенти. Це стосуватиметься закладів освіти всіх типів та форм власності. Відповідно до рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, у Києві повертають очне навчання для закладів: спеціалізованої освіти, позашкільної освіти, професійної освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти, мистецької освіти, фізичної культури та спорту.

Щодо решти шкіл та закладів вищої освіти, то інформації наразі немає. Зауважимо, що в деяких регіонах дистанційне навчання запровадили лише для учнів 5 – 11 класів. Водночас учні молодших класів навчаються очно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here