На центральну частину Китаю наринула повінь, причиною якої стали рясні затяжні дощі та прорив гребель на річках. У результаті місцеві річки вийшли з берегів, порушивши роботу громадського транспорту і загнавши у пастку мешканців окремих районів. Вода затопила переходи та торгові центри під землею.

У Китайському місті Чженчжоу у провінції Хенань жертвами потужної повені стали 12 осіб – усі вони загинули у міському метро. Кілька сотень пасажирів підземки вдалося врятували, п’ятеро з них отримали травми, повідомили у середу 21 липня, в адміністрації міста.

На фотографіях та відео, які поширюють жителі міста в інтернеті, люди стоять у вагоні метро по груди у воді. За даними місцевих ЗМІ, рятувальникам довелося розрізати дах затоплених вагонів, щоб дістати з них пасажирів. Багато користувачів також повідомляють про проблеми зі зв’язком, через що вони не можуть зв’язатися зі своїми рідними та близькими.

Повінь спричинена рекордними за останні 60 років зливами у Чженчжоу – протягом трьох днів у районі міста випала річна норма опадів. Повінь напряму зачепила близько 36 тисяч жителів міста, загалом в місті через загрозу затоплення  евакуювали близько 200 тисяч осіб – повідомляє інформагенція AFP.

Під серйозною загрозою затоплення опинилося також інше місто китайської провінції Хенань – Лоян, поряд з яким, за даними місцевої влади, будь-якої миті може прорвати дамбу.

Повінь у Китаї

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here