Вчені ідентифікували в Китаї новий штам вірусу грипу, який має серйозний потенціал до виникнення пандемії. Вірус з’явився зовсім нещодавно, його рознощиками є свині, але він може заражати і людей. Про це повідомляє ВВС.  

Вчених турбує, що вірус може мутувати, що дозволить йому з легкістю передаватися від людини до людини, викликавши нову глобальну епідемію. За словами дослідників, хоча на даний момент ситуація ще не стала загрозливою, новий патоген має всі типові характеристики, що свідчать про високу пристосованість до зараження людини, і вимагає пильного контролю.

Особливість же нововиявленого вірусу в тому, що він абсолютно новий, і імунітет проти нього у людей або дуже малий, або його немає зовсім.

Наразі цей вірус, що назвали G4 EA H1N1, не становить надто великої загрози, його треба внести до списку патогенів, за розвитком яких обов’язково треба слідкувати. 

свиной вирус китай
Новий вірус у Китаї

Нагадаємо, остання масова епідемія вірусу схожого типу, з якою зіткнувся світ, – спалах свинячого грипу у 2009 році, що почався з Мексики (отримав назву A/H1N1pdm09).

Смертність від нього виявилася нижче, ніж побоювалися спочатку, – головним чином тому, що вірус був схожий на інші віруси грипу і у багатьох вразливих категорій пацієнтів (головним чином, літніх людей) був імунітет до нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here