Колишній прем’єр-міністр Франції – Франсуа Фійон та його дружина потрапили до в’язниці у справі про фінансові махінації. Відтак, подружжя засудили до п’яти років ув’язнення, три з них умовно. Обоє засуджених вже подали апеляцію й заблокували негайне затримання Фійона.

Франсуа  і Пенелопа Фійон

Франсуа Фійон визнали винним у тому, що виплатив своїй дружині Пенелопі Фійон 831,400 євро за роботу, яку вона ніколи не виконувала в якості його помічниці. Виносячи рішення в будівлі суду Парижу, суддя заявив: 

“Оплата була непропорційною виконаній роботі. Пані Фійон наймали на посаду, яка не використовувалась”.

Пенелопу Фійон визнали винною у співучасті в розкраданні та приховуванні державних коштів. Обом призначили штрафи у розмірі 375 000 євро. Також подружжю наказали повернути понад 1 млн євро Національній асамблеї, в якій працювала Пенелопа Фійон з 1998 до 2013 року. А політику на 10 років заборонили займати державні посади. Варто зауважити, що скандал зіпсував його балотування у президенти у 2017 році.

Франсуа  і Пенелопа Фійон

Варто сказати, що Фійон займається політикою десятиліттями. Після роботи депутатом, сенатором і на низці міністерських ролей – він був прем’єр-міністром Франції між 2007 і 2012 роками при президентові Ніколя Саркозі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here