Американське управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило використання бустерної дози вакцини Pfizer, якою щеплюватимуть людей із категорії ризику. Про це повідомляє FDA. Бустерну дозу будуть вводити через шість місяців після введення другої дози вакцини Pfizer.

Бустерну дозу отримають:

  • люди, старші 65 років;
  • молодшим з високим ризиком тяжкого перебігу COVID-19;
  • ті, хто на роботі контактує з зараженими коронавірусом.
Вакцина от коронавірусу
Фото // З відкритих джерел

“Сьогоднішні дії демонструють, що наука та наявні зараз дані продовжують направляти прийняття рішень FDA щодо вакцин під час пандемії”, – заявила виконуюча обов’язки глави FDA Джанет Вудкок.

Про імунізацію трьома дозами своїх вакцин заявили чи не усі виробники схвалених COVID-вакцин, зокрема:

  • у Pfizer оголосили, що ефективність їхньої вакцини знижується приблизно на 6% кожні два місяці, і до 84% через 6 місяців після другого щеплення, а через шість місяців після другого щеплення, збільшує кількість антитіл в 5 − 10 разів у порівнянні з першими двома ін’єкціями.
  • вакцина від Moderna ефективна майже на 93% проти коронавірусу навіть через 6 місяців після вакцинації, але нові мутації коронавірусу можуть вплинути на ефективність;
  • бустерна доза вакцини Sinovac Biotech підвищує рівень антитіл проти штаму Дельта у понад 2,5 раза.
  • у Johnson & Johnson заявили, що бустерна доза їхньої вакцини проти коронавірусу підвищує ефективність щеплення до 94%.

Втім, Всесвітня організація охорони здоров’я виступає різко проти того, щоб в країнах з достатньою кількістю вакцин робили третє щеплення. Мовляв, щоб уникнути значного розриву між бідними та багатими країнами у питання вакцинації населення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here