Суд дозволив розкрити корпус «Титаніка» і дістати телеграф Marconi

Можливо, зможуть відновити апарат до працездатного стану і тоді “Радіо Титаніка” (голос Титаніка) знову можна буде почути.

0
177
Корпус корабля «Титанік»
Корпус корабля «Титанік»

Федеральний суд Вірджинії, США, дозволив розкрити корпус корабля «Титанік» та дістати з нього артефакти. Про це повідомляє The Washington Post. Вперше за 108 років, що минули після того, як «Титанік» затонув в океані, дослідники збираються розкрити корпус корабля.

Головна мета — дістати з корабля бездротову систему Marconi, з якої був відправлений сигнал допомоги SOS. Федеральний суддя назвав майбутню експедицію «унікальною можливістю відновити артефакт, який зробить свій внесок в спадщину, залишену після втрати «Титаніка».

титаник
Корпус корабля «Титанік»

Компанія RMS Titanic Inc. повинна отримати ухвалений судом план фінансування. Цього літа планується почати експедицію. Дослідники будуть використовувати підводних роботів, щоб дістати Marconi. RMS Titanic Inc. належать права володіння уламками затонулого «Титаніка» й підйому артефактів. Компанія 30 років піднімала на поверхню уламки й артефакти з лайнера, але всередині судна їй працювати було заборонено.

У своїй заяві RMST сказали, що, можливо, зможуть відновити апарат до працездатного стану і тоді “Радіо Титаніка” (голос Титаніка) знову можна буде почути.

Проти проєкту виступало Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), представники якого в суді стверджували, що «Титанік» слід поважати як місце, де сталася трагедія.  

титаник
Корпус корабля «Титанік»

Бреттон Ханчак, президент RMS Titanic Inc., розповів що «Титанік» руйнується так швидко, що дорогоцінні предмети всередині затонулого судна повинні бути «врятовані» для майбутніх поколінь, перш ніж вони будуть втрачені назавжди. 

Нагадаємо, британський пасажирський лайнер «Титанік» (найбільший пасажирський корабель на момент свого спуску на воду) затонув під час першого плавання в квітні 1912 року після зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані. У результаті катастрофи загинули понад 1500 осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here