Україна має всі необхідні інструменти для вступу до НАТО, проте не всі члени Північноатлантичного альянсу готові проголосувати за надання їй плану дій, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу на слуханнях комітету із закордонних справ Сенату у вівторок, 8 червня.

“Ми підтримуємо членство України в НАТО. У неї наразі є всі потрібні їй інструменти для приєднання до Альянсу”, – зазначив глава Держдепу.

Однак, за словами Блінкена, не всі учасники організації готові проголосувати за надання Києву плану дій з набуття членства.

“Сам план дій з набуття членства повинен бути розроблений за повного консенсусу всіх країн-членів НАТО. Вважаю, що деякі держави зараз це підтримують меншою мірою, ніж інші”, – визнав Блінкен.

Раніше заступник генсека НАТО Мірча Джоане також заявив, що в Альянсі немає консенсусу щодо плану дій для України і на майбутньому саміті, запланованому на 14 червня, рішення щодо нього прийнято не буде.

НАТО – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, що об’єдналися в інтересах спільної безпеки та захисту спільних цінностей. Основною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи і безпеки його членів у Європі та Північній Америці відповідно до принципів Статуту ООН. Для досягнення цієї мети Альянс використовує як свій політичний вплив, так і військову потужність, залежно від характеру проблем безпеки, що постають перед державами-членами НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here