Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропонує Міністерству освіти і науки розіслати рекомендований лист щодо перенесення початку шкільних канікул. Тобто почати їх не 25-го жовтня, а 18 жовтня. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави”, – сказав Ляшко.

За його словами, наразі невідомо скільки можуть тривати осінні канікули цьогоріч.

“Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а надалі будемо дивитися залежно від епідситуації. Або рекомендуватимемо подовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо ухвалювати інші рішення. Все залежатиме від ситуації, яку будемо фіксувати…”, – пояснив Ляшко.

Він уточнив, що навчальний процес безпосередньо пов’язаний зі збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення.

“Зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводить до як мінімум на 15% зниження захворюваності уже через 5 днів після ухвалення цього рішення”, – додав міністр.

Варто сказати, що упродовж останніх тижнів захворюваність і смертність від COVID-19 зростає на всій території України. Минулої доби, 12 жовтня, виявили 16 309 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 588 дітей і 288 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Протягом доби шпиталізували 4 901 людину, одужали – 6 462, померла 471 людина. Всього за добу провели понад 118,7 тисячі тестувань. Найбільше випадків за останню добу виявили у Харківській (1526), Одеській (1525), Дніпропетровській (1344), Запорізькій (1048) областях і в Києві (978).

У МОЗ зауважують, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні складають невакциновані. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 2,5 мільйонів людей, померли – 59 523.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here