Виявляється, малюнок на рівні психології виражає наші думки і мрії. Експерти в області психології давно довели, що малюнок людини може розповісти про характер і навіть настрій. Не дарма особливою популярністю користуються методи лікування хворих і визначення діагнозу за допомогою малюнків. 

Варто зауважити, що часом навіть без допомоги фахівців можна розшифрувати малюнок, керуючись базовими правилами, які можна знайти в будь-яких джерелах з психології. Даний метод допомагає ближче пізнати себе, а також будь-яку іншу людину.

Психологія малюнки
Фото // З відкритих джерел

ЦИФРИ


Любителів помалювати цифри турбують виключно матеріальні цінності. 

  • Перший варіант – ви прикидаєте, де і як можна заробити. 
  • Другий – думаєте, як розрахуватися з боргами.

СОНЦЕ/ ГІРЛЯНДИ


Сторінки записної книжки прикрашає сонце або гірлянди? Парадоксально, але ваш настрій зовсім не такий райдужний, як ці малюнки. Вам не вистачає тепла, турботи і уваги. Ви мрієте про дружбу і ніжності. Тож постарайтеся найближчим часом частіше перебувати серед людей. Зателефонуйте друзям, сходіть з ними в кіно або на прогулянку, посидьте в кафе. Тоді й сонечко з’явиться не тільки на папері, але й у вашій душі.

ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ

Квадрати, ромби, трикутники видають чіткі цілі і тверді переконання. Такі фігури зазвичай малюють люди, які звикли відкрито висловлювати свою точку зору. Вони намагаються не пасувати перед супротивником, мають практичний склад розуму, добре розвинене логічне мислення і здатні займати керівну посаду. Причому симетричні форми означають прихильність до акуратності і порядку, ощадливість і вміння все планувати. Водночас, якщо кути фігур промальовані дуже гостро – це явна схильність до агресії. Ваша проблема – зайва зосередженість, яка не дозволяє нормально розслабитися.

ХРЕСТИКИ БЕЗ НУЛИКІВ


Хрестики виражають почуття провини. Можливо, ви когось образили, або не виконали обіцянку, або вам здається, що оточуючі дорікають вам за щось. Скоріше обговоріть все, що вас обтяжує, або попросіть вибачення – відразу стане легше. До речі, на вашому малюнку можуть бути не просто звичайні хрести, а, наприклад, прикраси або візерунки, що містять в собі хрестоподібні елементи. 

СПІРАЛІ, КОЛА, ХВИЛЯСТІ ЛІНІЇ


Чужі проблеми не дуже вас турбують або взагалі не цікавлять. Ви дуже скритна і замкнута людина, не любите, коли інші лізуть у ваші справи. Можливо, ви переживаєте кризу. Зараз ви – суцільний оголений дріт. Постарайтеся тримати себе в руках, інакше можете розлютити і образити співрозмовника.

ЗОРІ


Зірка – показник оптимістичної натури. Зіткнувшись з проблемою, така людина намагається не опускати руки і швидше впоратися з труднощами. Крім того, подібний малюнок демонструє бажання “кресляра” звернути на себе увагу.

ДЕРЕВА


Тонкі дерева з голими гілками малюють засмучені люди. А ось гілляста крона і товстий стовбур показують, що ви – енергійні, життєрадісні і в даний момент вас ніщо не турбує.

СЕРДЕЧКА


Ви переповнені почуттями. Хочеться розцілувати увесь світ. Але ви постійно стримуєте свої емоції, тому здаєтеся суворими і неприступними. Більше того, чим крупніший малюнок, тим більша різниця між вашим істинним обличчям і звичною маскою. Перестаньте контролювати себе – і станьте більш відкритим і розкутим.

Коли зображення знаходиться в самому верху аркуша паперу 

Значення малюнка говорить про велику самооцінку, а також здатність досягати поставлених цілей. Мета життя – домогтися успіху і реалізувати себе. У таких людей притаманний дух і прагнення досягати у всьому першого місця. Вони люблять азарт і нерідко займають лідерські позиції.

Зображення внизу аркуша – розповідає, що індивід страждає низькою самооцінкою, він не може рухатися далі і не хоче цього.

Зображення зліва— вказує на консервативну і ностальгічну особистість. Всі його думки зайняті минулим.

Малюнок праворуч вказує, що всі бажання людини спрямовані в майбутнє. Вона знає, що попереду її чекають зміни на краще.

Малюнок розташований або з одного, або з іншого боку говорить, що людина незадоволена своїм життям.

Значення малюнка в центральній частині листа вказує на гармонію існування минулого й майбутнього людини.

Люди і тварини – показують, що людині потрібне спілкування. У житті є проблема, для вирішення якої потрібна допомога.

Порожні пейзажі – проблема в спілкуванні з іншими та невміння розуміти й заглиблюватися в переживання інших людей.

Малювання багато разів поспіль тих же предметів – вказує на емоційну закритість, ці люди бояться ділитися своїми переживаннями, і тому всі емоції тримають у собі.

Сюжетні малюнки, які наповнені тваринами в русі – вказують на активну натуру, яка не стоїть на місці, а постійно йде вперед.

Психологія малюнки
Фото // З відкритих джерел

А як щодо кольору?

Зелений колір – колір незалежності, самостійності і завзятості. Люди, які намагаються показати весь свій характер і самоствердитися вибирають саме цей колір.

Жовтий – людина відчуває себе комфортно в цій ситуації.

Синій – характеризує тривогу і хвилювання. Цей колір вказує на те, що є якась проблема, яку людина намагається вирішити.

Фіолетовий – фантазер.

Червоний колір – вказує на надлишок енергії, яку необхідно якомога швидше скинути. Це відноситься до гіперактивних людей. Червоний – колір агресії.

Коричневий – означає опір на підсвідомому рівні. Людина може бути стурбована якоюсь ситуацією і тому відчуває тривогу і дискомфорт.

Чорний – вказує на заклопотаність якоюсь проблемою. 

І ще деякі особливості зображення:

Якщо у дорослої людини малюнок заштрихований – означає закритість. Людина постійно ставить себе в рамки.

Не заштриховані фігури – людина постійно хоче розвиватися, і всі зміни сприймає з радістю.

Суцільні лінії – людина емоційно стабільна, гнучка і впевнена у собі. Навіть із складних проблем здатна вибратися.

Переривчасті лінії – вказують на людину невпевнену в собі, у своїх можливостях.

Жирні лінії – така людина скрізь хоче здаватися першим і в центрі уваги, що часто служить компенсацією невпевненості.

Тонкі лінії – це сірі мишки, яких лякає надмірна увага до своєї персони. Вони завжди перебувають у тіні, вони не товариські і самотні. 

Гострі кути – явна дратівливість.

Лінії м’які і плавні – характеризують м’яку і поступливу людину. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here