США планують надати Україні 900 тисяч доз вакцини від коронавірусу, заявив у телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським глава Білого дому Джо Байден.  Про це розповіла речниця Білого дому Джен Псакі за підсумками телефонної розмови Зеленського і Байдена в понеділок. 

Байден також запросив президента України відвідати з візитом США цього літа. Пізніше з’явилося повідомлення у Twitter українського президента, в якому повідомляється, що візит може відбутися у липні.

“Дякую президенту США Джо Байдену за запрошення відвідати Білий дім у липні під час нашої телефонної розмови. Я з нетерпінням чекаю цієї зустрічі, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці між Україною та США”, – написав Зеленський.

За словами речниці, лідери обговорили стратегічне партнерство та підтримку плану президента Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях, а також євроатлантичні прагнення України. 

“Президент Байден підтвердив непохитну відданість США суверенітету і територіальній цілісності України перед обличчям триваючої російської агресії на Донбасі і в Криму”, – заявила Псакі.

За даними ОП, Зеленський і Байден говорили також про майбутню зустріч президента США з президентом РФ Володимиром Путіним, а також торкнулись питання “Північного потоку-2”.

“Президент США наголосив, що він є противником реалізації проекту “Північний потік – 2”. Зі свого боку Володимир Зеленський акцентував увагу Джо Байдена, що “Північний потік – 2″ – це не економічний проект.  Він створює серйозну загрозу та є безпековим викликом і має розглядатися через призму гарантій безпеки для України”, – йдеться у повідомленні пресслужби президента України.

Повідомляється, що Президент США Джо Байден має намір відстоювати суверенітет України на зустрічі з Володимиром Путіним в Женеві.

“Ця телефонна розмова планувалася перед поїздкою президента Байдена в Європу для зустрічі з президентом Путіним, і президент Байден сказав президенту Зеленському, що він твердо буде відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України”, – сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу у Вашингтоні.

Нагадаємо, перша особиста зустріч президентів США і Росії відбудеться в Женеві 16 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here