Варення з ялинових, соснових, кедрових шишок або модрини можна назвати чудодійним еліксиром. Він вживається для зміцнення імунітету, для профілактики різних бактерицидних і вірусних захворювань. Дітям досить з’їдати чайну ложку в день, дорослим – столову.

Шишки збирають з квітня по липень. Для приготування варення з шишок, необхідні молоді, ще зелені шишки завдовжки до 4 см. Проткнувши шишку голкою можна перевірити ступінь зрілості. Якщо плід не деформувався, але і легко проколовся – значить можна збирати. Варення з шишок готується двома способами – з варінням і без неї.

варенье из сосновых шишек
Варення із соснових шишок

Інгредієнти

Шишки соснові – 500 г
Цукор – 800 г
Лимонний сік – 1 ст. л.

Спосіб приготування

  1. Перебрати шишки, очистити від гілочок, промити під холодною проточною водою. Залити холодною водою, залишити на 3 години для набухання, щоб пішла гіркота.
  2. Перебрати ще раз, великі шишки розрізати уздовж. Залити водою, щоб приховати шишки на 2 см. Додати цукор, розмішати. Варити шишки в 6 етапів.
  3. Зняти з плити, накрити щільно кришкою і махровим рушником. Залишити до повного охолодження. Довести до кипіння, але не кип’ятити. Зняти з плити, накрити кришкою і рушником, дати охолонути. Кип’ятити 10 хвилин, зняти, накрити і дати охолонути. Ще двічі закип’ятити, відключити нагрів, залишити на півгодини на плиті, кришкою не накривати. Довести до кипіння, зняти з плити, дати повністю охолонути без кришки.
  4. Влити в готове, трохи остигле варення лимонний сік, перемішати. Залишити до повного охолодження.

5. Процідити через 4 шари марлі, щоб смола в гарячому вигляді не пройшла через марлю. Розфасувати в стерильні сухі банки, зберігати в холодильнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here