Державний департамент США оприлюднив список запрошених країн на віртуальний саміт за демократію, ініційований президентом Джо Байденом. Серед них є й Україна – інформує сайт Держдепу.

Загалом у списку – 110 країн, водночас у ньому немає Китаю, Росії, Туреччини та Угорщини, однак є Тайвань.

Окрім світових лідерів, Байден запрошує представників громадянського суспільства та приватного сектору. Віртуальний саміт лідерів демократичних країн світу запланований на 9-10 грудня.

Державний департамент США
Фото // З відкритих джерел

За словами Байдена, саміт за демократію «сприятиме активізації зобов’язань та ініціатив за трьома основними темами: захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та заохочення поваги до прав людини».

Наступного року, «після консультацій, координації та дій», Байден пропонує зібратися на «очний саміт», «щоб продемонструвати прогрес, досягнутий у виконанні взятих на себе зобов’язань».

Обидва саміти передбачають участь глав держав, представників громадянського суспільства, благочинних організацій та приватного сектора.

Світовим лідерам, за словами Байдена, буде надано «можливість вислухати одне одного і своїх громадян, поділитися успіхами, стимулювати міжнародне співробітництво й чесно поговорити про проблеми, що стоять перед демократією, аби колективно зміцнити фундамент для демократичного оновлення».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here