Прем’єр Британії Борис Джонсон заявив про занепокоєність нарощуванням російської військової присутності біля українського кордону. Про це він написав у Twitter за результатами розмови з президентом Володимиром Зеленським.

“Я розмовляв з президентом Зеленським сьогодні ввечері про нашу стурбованість дестабілізаційною російською військовою діяльністю на кордоні України. Я повторив про непохитну підтримку Великою Британією суверенітету та територіальної цілісності України” – написав Джонсон.

Як повідомляє пресслужба президента України, Зеленський в ході розмови з Джонсоном поінформував його про загострення ситуації на Донбасі, нарощування російського військового контингенту біля українсько-російського кордону та намагання Росії зірвати реалізацію Мінських домовленостей.

“Останні дії Росії кидають серйозний виклик безпеці України, країнам – членам НАТО та всій Європі”, – наголосив Володимир Зеленський і закликав Велику Британію разом з іншими державами Альянсу посилити свою присутність у регіоні та збільшити санкційний тиск на РФ.

Президент подякував співрозмовнику за незмінну підтримку з боку Великої Британії суверенітету й територіальної цілісності України.

“Ми відчуваємо, що Україна не на самоті. Нас підтримують країни “Великої сімки”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, НАТО застерігає Росію від подальшої ескалації в Україні. Дії Росії з дестабілізації підривають усі зусилля щодо деескалації напруженості в Україні на основі укладеної угоди про припинення вогню у липні 2020 року, заявили в НАТО.

Північноатлантичний альянс (НАТО) застерігає Росію від подальшої ескалації ситуації в Україні на тлі переміщення російських військ біля українського кордону та збільшення кількості порушень угоди про припинення вогню на Донбасі. Про це заявив речник НАТО виданню WELT, яке опублікувало його коментар у вівторок, 6 квітня.

“НАТО продовжуватиме підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. Ми залишаємось пильними і продовжуємо дуже уважно стежити за ситуацією”, – сказав речник НАТО.

Він додав, що “дестабілізаційні заходи з боку Росії підривають усі зусилля щодо деескалації напруженості у рамках укладеної за участі ОБСЄ угоди про припинення вогню від 27 липня 2020 року”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here