Головні правила столового етикету відомі всім, проте є нюанси про які більшість людей ніколи не чули. Наприклад, твердження, що дичину їдять руками, вірно лише частково – багато в цьому питанні залежить від обставин. 

Місо-суп

Місо-суп п’ють маленькими ковтками. А паличками притримують сир тофу та інші інгредієнти. Після того як бульйон буде випито, можна з’їсти тофу, локшину, гриби і інші тверді складові страви, використовуючи палички або ложку.

правила этикета
Фото AdMe

Бекон 

Хрусткий бекон їдять руками. М’який бекон, як правило, жирний, тому під час їжі використовують вилку і ніж.

правила этикета
Фото AdMe

Оливки і маслини 

Коли оливки подаються в якості закуски, то їх можна брати руками. Якщо оливки є інгредієнтом страви, наприклад салату, то їх їдять виделкою. Оливку в келиху мартіні можна з’їсти після того, як напій буде випито, перекинувши її в рот.

правила этикета
Фото AdMe

Стейк з риби 

Рибний стейк зазвичай готують з лосося, сьомги або форелі. Його їдять спеціальними приладами: виделкою з трьома зубчиками і ножем у вигляді лопатки. М’ясо риби дуже м’яке, тому його не ріжуть, а акуратно відокремлюють ножем шматочки, які потім виделкою відправляють в рот. Ніж використовують, щоб відсунути шкіру і кісточки риби.

правила этикета
Фото AdMe

М’ясо на кісточці, дичину 

Під час ділової вечері, в гостях або в ресторані м’ясо на кісточці, курку, дичину їдять за допомогою виделки і ножа. У неформальній обстановці – вдома чи на пікніку – м’ясо птахів, реберця можна їсти руками.

правила этикета
Фото AdMe

Креветки 

Якщо це блюдо з креветками, у яких неочищені хвости, то їсти їх можна руками, тримаючи за панцир. Потім залишки відкладаються на спеціальну тарілку. Креветки на шпажках, подані у вигляді закуски, умочують в соус і їдять, тримаючи за паличку. 

Коктейль з креветок подається у високому стаканчику або глибокій чашці. Занадто великі креветки розрізають на кілька частин. Очищені варені і смажені креветки на тарілці їдять за допомогою виделки і ножа.

правила этикета
Фото AdMe

Піца 

Піцу, порізану на шматочки, можна взяти руками із загального підноса або тарілки. Це ж правило діє на вечірках і будь-яких заходах в неформальній обстановці. Але якщо ви на бізнес-ланчі або обідаєте в кафе, ресторані, то краще скористайтеся виделкою і ножем.

правила этикета
Фото AdMe

Запечена картопля 

Запечену картоплю їдять виделкою. Картоплину притримують пальцями однієї руки і  за допомогою вилки знімають шкірку. Коренеплід очищають поздовжньо, зверху вниз. Потім картоплю розламують руками, а вилку використовують для того, щоб перемішати м’якоть коренеплоду з маслом і іншими інгредієнтами.

правила этикета
Фото AdMe

Зелений горошок 

Зелений горошок їдять виделкою і ножем. Ножем збирають горошини на виделку, після чого відправляють її в рот. Інший спосіб – наколювати горошок на зубчики виделки. Ні в якому разі не слід розминати горошок, перетворюючи його в пюре.

правила этикета
Фото AdMe

Авокадо 

Авокадо, розрізане навпіл, їдять маленькою ложкою, зачерпуючи нею маслянисту м’якоть плоду. Шматочки авокадо в салаті – виделкою. 

правила этикета
Фото AdMe

Сир 

М’які сири, такі як камамбер або брі, їдять разом зі скоринкою.

правила этикета
Фото AdMe

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here