У Польщі розробили препарат проти коронавірусу, створений на основі плазми осіб, які видужали від Covid-19. Представники компанії Biomed Lublin, яка розробила препарат заявляють, що вакцина містить антитіла, що вбивають коронавірус – про це повідомляє «Польське радіо».

Препарат знаходиться на стадії клінічних випробувань. Раніше ефективність препарату вивчили в лабораторії професора Кшиштофа Пірця з Малопольського центру біотехнологій в Кракові. За словами фахівців, він показав високу здатність нейтралізувати коронавірус. Відзначається, що робота над препаратом велася з березня і першими його повинні отримати громадяни Польщі.

польша вакцина от коронавируса
Фото | Вакцина від Covid-19

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що вартість вакцини від коронавірусу становитиме орієнтовно 40 — 50 доларів. В проекті Державного бюджету на наступний рік закладено 2,6 мільярда гривень на придбання вакцин для українців. За приблизними підрахунками цієї суми стане для вакцинації 2-х мільйонів громадян. Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко заявляв, що у проекті держбюджету на 2021 рік уряд передбачив 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини від коронавірусу із розрахунку $6 за дозу, і цього мало б вистачити на 7 млн доз.

польша вакцина от коронавируса
Фото | Вакцина від Covid-19

Також повідомлялося, що завдяки системі глобального доступу до вакцин проти коронавірусу, Україна гарантовано отримає вакцини для 20% населення (на 8 млн громадян). Водночас, потужності українських фармацевтичних підприємств дозволяють виробляти 30-40 мільйонів доз вакцини від коронавірусу в рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here