На період дії карантину в Україні, який продовжено до 31 серпня, не можна з’являтися в публічних місцях без документів, що посвідчують особу. Відповідно до постанови Кабміну на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або її спеціальний статус. Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину.

карантин киев
Карантин в Україні

Дарницький районний суд Києва розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності чоловіка, який знаходився на вулиці без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус, в період дії карантину. Повідомляється, що чоловік, перебуваючи в громадському місці (на зупинці), знаходився в стані алкогольного сп’яніння, і висловлювався нецензурно у бік перехожих і поліціянтів. Також він знаходився на вулиці без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус. На судовому засіданні свою провину в скоєнні інкримінованого правопорушення чоловік визнав і не заперечував обставин, викладених в протоколі. 

У результаті, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, рапорти, відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, оцінивши всі обставини справи у їх сукупності, суд визнав чоловіка винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

На чоловіка накладено штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17 тисяч гривень на користь держави. Варто зазначити, що відповідне рішення може бути оскаржене в апеляції.

Нагадаємо, з 6 квітня в Україні почали діяти нові карантинні обмеження. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, відтепер виходити на вулицю потрібно лише з документами, що засвідчують особу. 

Перелік документів, які засвідчують особу: 

 1. – паспорт громадянина України;
 2. – паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 3. – дипломатичний паспорт;
 4. – службовий паспорт;
 5. – посвідчення особи моряка;
 6. – посвідчення члена екіпажу;
 7. – посвідчення особи на повернення в Україну;
 8. – тимчасове посвідчення громадянина України.

Також дозволено мати документи, які підтверджують спеціальний статус особи: 

 1. – посвідчення водія;
 2. – посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
 3. – посвідка на постійне проживання;
 4. – посвідка на тимчасове проживання;
 5. – картка мігранта;
 6. – посвідчення біженця;
 7. – проїзний документ біженця;
 8. – посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
 9. – проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here