За прогнозами астрономів, 4 липня 2020 року відбудеться рідкісний і унікальний парад планет. Всі планети Сонячної системи – Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і карликова планета Плутон – вишикуються на одній стороні зірки одночасно. Це буде парад планет першого типу. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде досить малим. Останній парад планет цього типу стався в 1982 році, а наступний очікується в 2161 і 2492 роках.

Парад планет 2020

Парад планет, який буде проходити майже весь липень, не можна буде спостерігати повністю. Уран з Нептуном знаходяться занадто далеко, і з такої відстані неозброєним оком їх не видно. Сатурн, Юпітер і Марс буде видно в нічний час доби, а Венера вранці. Меркурій, в свою чергу, знаходиться поруч із Сонцем, тому зірка повністю його затьмарює.

Парад планет 2020

Офіційного наукового терміну «парад планет» не існує, він широко використовується в астрономії для позначення астрономічного події, 

яка відбувається, коли планети шикуються в ряд на одній стороні Сонця в один і той же час, як це видно в площині нашої Сонячної системи. 

Цікаво, що три планети вирівнюються одночасно два рази в рік, чотири планети – один раз на рік, п’ять планет – один раз в кожні 19 років і всі вісім планет Сонячної системи – один раз приблизно через 170 років. Візуальне явище, яке виникає, коли планети Сонячної системи з’являються в невеликому секторі неба одночасно, незалежно від умов їх видимості, як це видно спостерігачам із Землі. Парад планет такого типу стався 18 квітня 2002 року, коли всі планети Сонячної системи, видимі неозброєним оком, вишикувалися в ряд в вечірньому небі. За попередніми прогнозами, такі паради планет відбудуться в липні 2020 року, в березні і червні 2022 року, в 2040 і 2854 роках.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here