На ХХХІІ Олімпійських іграх в Японії, які стартують у п’ятницю, за медалі змагатимуться 157 українців у 25 видах спорту. Олімпіада-2020 триватиме у Токіо із 23 липня по 8 серпня. 

Українці виступатимуть у таких видах: бадмінтон, бокс, вільна боротьба, важка атлетика, академічне веслування та веслування на байдарках і каное, велоспорт, греко-римська боротьба, спортивна і художня гімнастика, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика, плавання, артистичне (синхронне) плавання, стрільба з лука і кульова стрільба, стрибки у воду, стрибки на батуті, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон і фехтування.

На іграх в Токіо вперше будуть представлені чотири нові види спорту: карате, серфінг, скелелазіння та скейтбординг. Українська збірна буде представлена в одному з них – карате.

Найкращих результатів Україна очікує передусім від дзюдо, кульової стрільби, легкої атлетики, фехтування, стрибків у воду, академічного веслування, боксу, гімнастики, синхронного плавання. Загалом країна розраховує здобути 13-15 медалей, принаймні так заявляв міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Дзюдо

Великі надії покладають на 21-річну киянку Дарію Білодід. Вона є чемпіонкою Європи та дворазовою чемпіонкою світу. У 2018 році Дарія стала наймолодшою чемпіонкою світу серед дорослих, тоді їй ще не виповнилося 18 років.

Дарія Білодід
Фото // Дарія Білодід

Стрибки у воду

Олексію Середі з Миколаєва, який виборов право на участь в Олімпіаді, 15 років. Він наймолодший спортсмен в українській збірній. Із 2019 року, коли почав виступати за національну збірну, він неодноразово перемагав у міжнародних змаганнях. У свої 13 років був наймолодшим в історії чемпіонатів Європи зі стрибків у воду спортсменом. У травні 2021-го виборов на ЧЄ золоту медаль у парному стрибку.

Олексій Середа
Фото // Олексій Середа

Легка атлетика

Надії на стрибунів у висоту – Ярославу Магучіх, Юлію Левченко, Ірину Геращенко.

У 20 років Ярослава Магучіх стала чемпіонкою Європи з легкої атлетики в приміщенні, чемпіонкою Європи серед юніорів, чемпіонкою світу та Європи серед юнацтва.

Фото // ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

Фехтування

Вчетверте на Олімпійських іграх виступатиме фехтувальниця Ольга Харлан. На Олімпійських іграх 2008, 2012 і 2016 років вона здобувала медалі, в тому числі золото. Вона буде єдиною шаблісткою від України, оскільки жіноча команда, яка в Ріо-2016 виборола срібні медалі, не змогла кваліфікуватися на ігри в Токіо.

Але є шанси у чоловічої команди шпажистів. Цього року Ігор Рейзлін виграв Кубок світу в Казані, а команда в складі Богдана Нікішина, Романа Свічкаря, Ігоря Рейзліна та Анатолія Герея здобула на цих змаганнях срібло.

Ольга Харлан
Ольга Харлан (праворуч) у спарингу, 2016 рік

Бокс

Полтавець Олександр Хижняк – головний претендент від українських боксерів на нагороди в Токіо. Він виступає у середній і напівтяжкій вагових категоріях. У 2017 році Олександр здобував звання чемпіона Європи і чемпіона світу.

Олександр Хижняк
Фото // Олександр Хижняк 

Греко-римська боротьба

У 2016 році на Олімпіаді срібну медаль завоював Жан Беленюк, який зараз є депутатом парламенту. У Токіо він теж сподівається на нагороду.

Жан Беленюк
Фото // Жан Беленюк

Кульова стрільба

Олена Костевич є чемпіонкою Олімпійських ігор 2004 року в Афінах зі стрільби з пневматичного пістолета, призеркою Олімпіади 2012 у Лондоні, а також кількаразовою переможницею чемпіонатів світу та Європи. Олімпіада в Токіо – п’ята для спортсменки, і шанси на медаль у неї високі.

Павло Коростильов (пневматичний пістолет), Олег Омельчук (малокаліберний пістолет), Олег Царьков (пневматична гвинтівка) є переможцями світових чемпіонатів і також претендують на високі результати на Олімпіаді.

Олена Костевич
Фото // Олена Костевич

Синхронне плавання

Українські плавчині на Чемпіонаті світу з водних видів спорту у 2019 році здобули бронзові медалі у виступі двійки і у групових виступах. На іграх у Токіо також сподіваються на перемогу. Головні їхні суперники – росіянки та китаянки.

Анастасія Савчук та Марта Федіна
Фото // Анастасія Савчук та Марта Федіна сподіваються на медалі у парному виступі

Академічне веслування

У цьому виді спорту змагатиметься двоє українських спортсменів – Станіслав Ковальов та Ігор Хмара. У парі вони неодноразово ставали чемпіонами Європи, у тому числі у 2020 і 2021 роках.

Станіслав Ковальов та Ігор Хмара
Фото // Станіслав Ковальов та Ігор Хмара

Гімнастика

У спортивній гімнастиці найбільше надій на Ігоря Радівілова, який може продемонструвати високі результати в опорному стрибку. На його честь навіть назвали один із видів опорного стрибка – “The Radivilov”. Він був призером Олімпійських ігор у 2012 році у Лондоні, а в квітні 2021-го здобув золото на індивідуальному ЧЄ у Швейцарії.

Традиційно конкурують на міжнародних змаганнях художні гімнастки. У Токіо виступатиме семеро вихованок тренера Ірини Дерюгіної.

За медалі змагатиметься сильний склад дівчат у вільній боротьбі. Усі п’ятеро в останні роки посідали призові місця у чемпіонатах світу та Європи з цього виду спорту.

Ігор Радівілов
Фото // Ігор Радівілов і його опорний стрибок на Олімпіаді у 2012 році

Прогнози Національного олімпійського комітету

На попередній літній Олімпіаді, що відбулася у 2016 році у Ріо-де-Жанейро, Україна посіла загальне 31 місце, здобувши 11 медалей, з них дві золотих. Ці результати були найгіршими з часу, як українці почали брати участь в Олімпійських іграх в Атланті у 1996 році. І саме тоді в Атланті Україна досягла найкращих результатів – була дев’ятою у командному заліку, здобувши 23 медалі.

Національний олімпійський комітет сподівається, що у Токіо результати України будуть кращими, ніж у 2016 році. Проте на Олімпіаді-2020 від України виступить найменша кількість учасників у порівнянні з попередніми іграми. Головна причина – спортсмени, у тому числі титуловані, так і не змогли кваліфікуватися і отримати ліцензії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here