20 січня відбудеться інавгурація Джо Байдена, який стане 46-м президентом США. Все, що Джилл Байден одягне цього дня для офіційних заходів – буде виставлено в Національному музеї американської історії у Вашингтоні разом із сукнями, які одягали і інші перші леді свого часу. Як підбирають вбрання перші леді й що це символізує – читайте в матеріалі.
Гелен Тафт
1909 року перша леді Гелен Тафт одягла на інавгурацію свого чоловіка білу сукню зі шлейфом Frances Smith Company з ніжного шифону, прикрашену вишивкою і бісером. Вбрання доповнювала витончена прикраса на шию і високі білі рукавички. Вона була першою дружиною президента, хто пожертвував своє вбрання музею, таким чином, почавши збирати цю колекцію.

Елеонора Рузвельт
1933 року Елеонора Рузвельт одягла на першу інавгурацію свого чоловіка сукню з біло-блакитної парчі. Її сукня була елегантною і мала простий силует. Пряжки на плечах виконані з намистин і місячного каменю. Дизайнеркою, яка створила це вбрання, стала Саллі Мінгрім з Нью-Йорка.

Меймі Ейзенхауер
1953 році першою леді стала Меймі Ейзенхауер. На церемонії інавгурації вона з’явилася у світло-рожевій сукні від Nettie Rosenstein, розшитій камінням. Цей вечірній образ вона доповнила рукавичками, прикрасами від Trifari, розшитою бісером сумочкою від Judith Leiber і туфлями Delman з її ім’ям, надрукованим на лівому підйомі. Коли Ейзенхауер був обраний президентом вдруге, його дружина вирішила вибрати не менше розкішну сукню, ніж першого разу. Тому на другу інавгурацію вона одягла сукню з відкритими плечима з мережива. Доповнювало це вбрання кольє з перлів Trifari, клатч, розшитий бісером, і високі сатинові рукавички.

Жаклін Кеннеді
Жаклін Кеннеді – стала однією з наймолодших перших леді за всю історію США. На офіційній церемонії вона була в пальто, а на балу – в сукні кремового відтінку, важкій атласній накидці і рукавичках.

Леді Бьорд Джонсон
1963 року першою леді стала Клаудія Альта “Леді Бьорд” Тейлор Джонсон. На бал з нагоди інавгурації чоловіка вона одягла довгу жовту сукню і такого ж кольору пальто з хутряними манжетами на рукавах. Вбрання було створене американським дизайнером Джоном Муром.

Пет Ніксон
1969 року першою леді США стала Тельма Кетрін Раян “Пет” Ніксон. Вона, як і її попередниця, теж обрала жовтий колір для своєї сукні на інавгурацію чоловіка. Вбрання місіс Ніксон складалося з довгої сукні, прикрашеної облямівкою з каменів на талії і коміра, а також жакета, повністю розшитого золотом, сріблом і кристалами Swarowski. Вбрання було створене дизайнеркою Карен Старк, що працювала на компанію Harvey Berin.

Розалін Картер
1977 року перша леді Розалін Картер викликала справжній фурор під час інавгурації свого чоловіка Джиммі Картера. У той період країна переживала нафтову кризу і економічний занепад, тому замість розкішного балу президент Картер влаштував “вечірку з приводу інавгурації”, на якій була відносно неформальна атмосфера.
Перша леді вирішила не гнатися за ексклюзивністю і одягти не нову сукню, а ту, в якій з’являлася шість років тому, під час присяги чоловіка на пост губернатора штату Джорджія. Її лише трохи перешили. Образ вона доповнила простою золотою сумкою After Five.

Ненсі Рейган
Ненсі Рейган стала першою леді 1981 року і дуже швидко завоювала популярність своїм почуттям моди і схильністю просувати американських дизайнерів. Вона чудово стартувала на першому інавгураційному балу чоловіка Рональда Рейгана, одягнувши білу сукню на одне плече з шовкового атласу, поверх якого було ніжне мереживо, розшите бісером. Розробив це вбрання Джеймс Галанос. З аксесуарів вона обрала білі рукавички від дизайнера сукні, білі туфлі, розшиті бісером, від Девіда Евінса і сумочку від Джудіт Лейбер.

Барбара Буш
На інавгураційному балу чоловіка Джорджа Буша-старшого 1989 року Барбара була одягнена в величну синю сукню з оксамитовим корсажем і драпованою атласною спідницею. Це вбрання розробив Арнольд Скаазі, а перша леді доповнила образ перловим намистом на шиї і сумочкою від Джудіт Лейбер.

Хілларі Клінтон
Від того, який наряд вибере господиня Білого дому, залежить її імідж на багато років вперед. Необережно повела себе Хілларі Клінтон під час другої інавгурації свого чоловіка – через вартість вишитої кристалами сукні преса влаштувала справжній скандал. Адміністрації Білого дому довелося виступити із заявою про те, що Хілларі виклала з кишені свої чотири з половиною тисячі доларів на це вбрання.

Лора Буш
2001 року на президентських виборах переміг Джордж Буш, а першою леді відповідно стала його дружина Лора. На першій інавгурації вона з’явилася в червоній довгій мереживній сукні, вишитій кристалами і з декольте. Вбрання розробив для неї Майкл Ферклос. До цього перші леді не одягали у день інавгурації червоні сукні і тим паче з глибокими вирізами.

На другу інавгурацію чоловіка вона вибрала сріблясту сукню Oscar de la Renta з глибоким V-подібним вирізом і красивим візерунком з бісеру. Доповнила образ перша леді кольє з австрійського гірського кришталю і сережками.

Мішель Обама
Мішель Обама вибрала для офіційної церемонії плаття-футляр і пальто від дизайнера кубинського походження. Таким чином підкреслила свою симпатію до мігрантів.

Для другої інавгурації 2013 року Мішель обрала червону шифонову сукню з оксамитовою аплікацією, теж створену Джейсоном Ву. Верх сукні був з американською проймою, а талію підкреслював тонкий сатиновий пояс. Образ першої леді доповнювали прикраси від Кімберлі Макдональд і туфлі Джиммі Чу. Це вбрання стало першою сукнею з другої інавгурації, яка вирушила до Національного музею американської історії. Раніше виставлялися лише перші вбрання.

Меланія Трамп
Звичайно ж, преса пильно стежила за образом Меланії Трамп. За кілька днів до церемонії інавгурації Дональда ходили чутки, що його дружина може зрадити традиціям і вибрати вбрання не від американського дизайнера. Зрештою Меланія не стала ризикувати. Вона підкорила глядачів ніжно-блакитним костюмом від Ralph Lauren.
