У планах NASA на майбутнє десятиріччя – створення населеного “Базового табору Артеміда”, що матиме інфраструктуру для довгострокового дослідження Місяця. Відтак, космічна агенція NASA оприлюднила плани космічної програми Artemis, в рамках якої у 2024 році на Місяць відправлять першу в історії жінку-астронавтку та чоловіка. Про це пише Sky News. Варто зауважити, що це буде перша посадка на Місяць після місії NASA Apollo-17 у 1972 році. Вартість програми оцінюють у 28 мільярдів доларів.

NASA
Фото | NASA

На Місяць астронавтів доставлять на космічному кораблі Orion. Перший етап космічної програми (Artemis-1) — це випробувальний політ без екіпажу навколо Місяця восени 2021 року. Artemis-2 повторить рейс з екіпажем на борту у 2023 році. На третьому етапі (Artemis-3) астронавти висадяться на південному полюсі Місяця у 2024 році.

NASA
Фото | NASA

На поверхні Місяці астронавти проведуть сім днів, збираючи зразки і проводячи різні експерименти, після чого повернуться на Землю.

За словами NASA, концепція програми також передбачає створення інфраструктури до кінця цього десятилітті. Базовий табір на Місяці дозволить проводити тривалі експедиції із залученням більшої кількості екіпажу.

«Ми повертаємося на Місяць заради наукових відкриттів, економічних вигод і натхнення для нового покоління дослідників», — NASA сказав керівник Джим Брайденстайн.

NASA
Фото | NASA

Вчені хочуть дістати водяний лід з місячного південного полюса, щоб спробувати використати його для виробництва ракетного палива на Місяці – за умови успіху, це буде значно дешевше, ніж доправляти паливо з Землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here