Вперше в Україні можна буде змінити через інтернет місце голосування на місцевих виборах. Зробити це можна буде не пізніше 10 вересня, а вибори, нагадаємо, відбудуться 25 жовтня. Варто зауважити, що для цього не потрібно жодних паперових довідок. Про це повідомляє ВВС. 

Відтак, на всіх наступних виборах ви автоматично зможете голосувати за новим місцем. Люди, яким не зручно проходити процедуру через інтернет, можуть піти у відділ ведення реєстру виборців. Вони переважно розташовуються у приміщеннях районних державних адміністрацій.

Фото Pixabay

Нагадаємо, раніше можна було змінити місце голосування тільки на виборах президента та парламенту. Місцеву ж владу могли обирати тільки ті, хто реально зареєстрований в конкретному селі чи місті.

Спочатку у новий виборчий кодекс включили норму, яка дозволяє повністю змінити виборчу адресу і завжди голосувати не там, де прописаний. Але з купою документів. 

Як змінити виборчу адресу через інтернет? 

Якщо у вас немає електронного підпису, то перший крок – його отримання. Найпростіше це зробити, якщо у вас є вже профіль на Приват24 чи інших подібних платформах. Детальну інструкцію, як це зробити, можна подивитись тут. Процедура займає близько пів години.

Фото ВВС

Після отримання ЦЕП потрібно зайти на сайт Державного реєстру виборців і знайти особистий кабінет у правому верхньому кутку. Далі потрібно обрати підпункт “заяви та запити”, а далі “звернення щодо зміни виборчої адреси”. При цьому одразу ж потрібно авторизуватись за допомогою цифрового підпису. Вам потрібно заповнити анкету і обрати причину зміни виборчої адреси, вказати актуальне місце проживання та електронну пошту. І ще раз підтвердити ці дані цифровим підписом.

Фото ВВС

Після завершення процедури вам надійде лист-підтвердження заявки на зміну адреси. Про результат вам повідомлять пізніше на вашу електронну пошту, або ж це можна перевірити на сайті реєстру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here