У хворих на COVID-19 людей може з’явитися набряк та почервоніння пальців ніг. Запалення нагадує обмороження та може тривати впродовж кількох місяців. Про це йдеться в дослідженні Міжнародної ліги дерматологічних спільнот і Американської академії дерматології. Зазначається, що так звані “ковідні пальці” з’являються впродовж перших чотирьох тижнів зараження. 

“Схоже, є певна підгрупа пацієнтів, у якої після зараження COVID з’являється запалення пальців ніг, яке робить їх червоними і набряклими, а потім вони з часом стають фіолетовими”, – розповіла лікарка-дерматологиня Гарвардської медичної школи Естер Фріман. 

За її словами, цей симптом проявляється у легкій формі та, в більшості випадків, зникає впродовж 15 днів без медичного втручання.  Згідно із зареєстрованими у Міжнародному COVID-19 дерматологічному реєстрі даними, приблизно у половини пацієнтів спостерігалося запалення пальців ніг і близько 16% з них були госпіталізовані.

коронавирус симптомы
Фото | ВВС

Іспанські лікарі також виявили у деяких хворих з діагнозом Covid-19 – п’ять видів шкірних висипань. Відповідно до клінічних спостережень іспанських медиків, ці симптоми, зокрема так звані “ковідні пальці”, найчастіше з’являються у дітей або молодих людей і зберігаються на шкірі протягом декількох днів.

Висип часто є одним із симптомів вірусних захворювань. Найбільш наочний приклад – вітряна віспа, яку супроводжує поява на тілі везикул (пухирців). Однак іспанських лікарів здивувала різноманітність видів висипів при Covid-19.

Однак, як каже керівник дослідницької групи лікарів Ігнасіо Гарсія-Довал, найбільш поширеним видом висипу є макулопапульозні висипання (які зазвичай виникають при захворюванні на кір) у вигляді маленьких червоних горбків, плоских або опуклих, вони найчастіше з’являються на торсі.

“Дуже дивно спостерігати кілька різновидів висипу, причому деякі з них досить своєрідні, – сказав доктор Гарсія-Довал. 

коронавирус симптомы
Фото | ВВС

Усі пацієнти, про яких йдеться у дослідженні, були госпіталізовані і мали респіраторні симптоми. Експертну оцінку цього дослідження вже опублікували цього тижня у Британському журналі дерматології.

Вчені виявили п’ять різновидів висипу: 

  • Несиметричні плями, схожі на результат обмороження, на руках і ногах, часом болючі і викликають свербіж. В основному зустрічаються у молодих пацієнтів з легким перебігом хвороби, з’являються на пізніх стадіях і тривають приблизно 12 днів. Помічені у 19% випадків.
  • Вогнищеві висипання у вигляді маленьких пухирців, які можуть викликати свербіж, розташовані на торсі та верхніх і нижніх кінцівках. Виникають до появи будь-яких інших симптомів і відзначені у 9% випадків у пацієнтів середнього віку; зберігаються протягом 10 днів.
  • Вогнищеві висипання, схожі на кропив’янку, білого або рожевого кольору, часто сверблять. Відзначені у 19% випадків, в основному на торсі, але бувають і на долонях.
  • Макулопапульозні висипання у вигляді невеликих, плоских або опуклих пухирів, які спостерігалися у 47% випадків. Ці висипання зберігаються близько тижня і з’являються одночасно з іншими симптомами, однак найчастіше супроводжують тяжкий перебіг хвороби.
  • Поява на шкірі судинної червоно-синьої сітки або ознак некрозу шкіри відзначили у 6% пацієнтів, переважно літнього віку з важким перебігом хвороби.

Водночас фахівці відзначають, що висип може мати різне походження і його важко класифікувати, не маючи відповідного досвіду і знань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here