У Лос-Анджелесі в ніч на 20 вересня пройшла 73-тя церемонія вручення телевізійної премії “Еммі”. Найбільше нагород “Еммі” зібрав драматичний серіал “Корона” про життя британської монаршої родини. Про це повідомляє The Guardian.

«Еммі» – американська телевізійна нагорода, аналог премії “Оскар”. Перша статуетка була вручена 25 січня 1949 року в Голлівудському спортивному клубі. Назва “Еммі” походить від слова “immy” (так називалася катодна трубка в перших телевізійних камерах). Атом, який тримає в руках жінка, символізує телебачення як науку, а крила за її спиною – телебачення як мистецтво.

У категорії «Найкращий драматичний серіал» нагороду отримала «Корона» (Netflix). Олівія Колман за роль королеви Єлизавети II отримала статуетку за «Найкращу головну жіночі роль у драматичному серіалі». Серед чоловіків цю нагороду отримав Джош О Коннор — за роль молодого принца Чарльза у серіалі «Корона».

Джилліан Андерсон за роль Маргарет Тетчер та Тобайас Мензіс за роль принца Філіпа стали найкращими виконавцями ролей другого плану у драматичному серіалі. Загалом серіал переміг в 11 номінаціях.

Найкращим комедійним серіалом став «Тед Лассо» (Apple TV). Джейсон Судейкіс та Джин Смарт стали найкращими виконавцями головних чоловічої та жіночої ролі у комедійного серіалі.

Ганна Ваддінгем та Бретт Голдштейн, які також зіграли у «Тед Лассо», отримали нагороду за найкращі ролі другого плану.

Найкращим мінісеріалом став «Ферзевий гамбіт» (Netflix). Загалом у 2021 році він серед лідерів за кількістю перемог (11 статуеток, зокрема за найкращу режисуру мінісеріалу, найкращий акторський склад, костюми тощо).

У категорії «Найкраща головна жіноча роль у мінісеріалі» перемогла Кейт Вінслет за роль детектива у «Мейр з Істтауна»(HBO). Під час нагородження акторка подякувала автору серіалу за те, що він створив «недосконалу маму середніх років», завдяки чому жінки побачили себе на екрані.

Еван Пітерс та Джуліанн Ніколсон перемогли у номінаціях щодо ролей другого плану у мінісеріалі.

«Найкраща головна чоловіча роль у мінісеріалі» у Юена Мак-Грегора за серіал «Голстон».

Найбільше нагород здобув стрімінговий сервіс Netflix (44), який торік став другим. Натомість торішній тріумфатор та володар 130 номінацій став другим за кількістю статуеток, отримавши лише 19 нагород. У Disney+ 14 нагород, а в Apple TV — 10.

Серед серіалів найбільше перемог у «Корони» та «Ферзевого гамбіту» — по 11. Слідом ідуть шоу Saturday Night Live (8), «Тед Лассо» та «Мандалорець» (по 7).

З повним переліком переможців 73-ої премії «Еммі» можете ознайомитися за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here