Каннський кінофестиваль 2020 оголосив програму відібраних фільмів

Відбірковий комітет розглянув рекордне число робіт - 2 067 фільмів і відібрав з них 56 картин.

0
459
Каннський кінофестиваль 2020
Каннський кінофестиваль 2020

Організатори Каннського кінофестивалю через пандемію коронавірусу не змогли провести захід з 12 по 23 травня. Але відбірковий комітет розглянув рекордне число робіт – 2 067 фільмів і відібрав з них 56 картин. Список оголосив президент Каннського кінофестивалю П’єр Лескюр разом з директором Тьєррі Фремо в порожньому кінозалі Палацу фестивалів.

Каннський кінофестиваль 2020

У списку учасників виявилися такі фільми, як «Літо 85-го» (Summer of ’85) Франсуа Озона, «Душа» (Soul) Піта Доктера, «Ще по одній» (Another Round) Томаса Вінтерберга, «Французький диспетчер» (The French Dispatch) Уеса Андерсона, Asa ga Kuru Наомі Кавасе, Last Words Джонатана Носсітера, «Падіння» (Falling) Вігго Мортенсена, «Звичайна пристрасть» (Passion Simple) Даніель Арбіден і інші.

У своїй промові Тьєррі Фремо підкреслив, що 16 картин з 56 відібраних, а це майже третина – створені жінками.

«Ми бачимо в цьому доказ зростаючого вкладу жінок в розвиток сучасного кінематографа», – сказав він. 

Програму 73-го Каннського кінофестивалю було вирішено не ділити на звичні секції ( «Головний конкурс», «Особливий погляд», «Позаконкурсні роботи», «Спеціальні сеанси»), а основною метою відбору учасників стало бажання привернути увагу до фільмів, багато з яких першими вийдуть в прокат, коли відкриються кінотеатри після карантину. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here