28 жовтня Кабмін погодив проєкт постанови, що дає змогу поліції штрафувати машини на єврономерах. Перший штраф — 8500 грн. Про це в фейсбуці повідомив один з ініціаторів законопроєкту про зниження акцизу на ввезення автомобілів, депутат від «Слуги народу» Євген Брагар.

Варто зауважити, що Кодексом про адміністративні правопорушення поліції надано право штрафувати водіїв за керування автомобілем з іноземною реєстрацією, який своєчасно не покинув межі України, а також за керування авто з іноземними номерами іншою особою, ніж та, яка ввезла автомобіль на територію України. Штраф становить 8500 грн, його оформлює поліцейський на місці вчинення правопорушення (ч.8 ст.121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається. 

Якщо порушення вчинено цим же водієм повторно протягом року, то штраф становить вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування терміном на 1 рік і з можливим оплатним вилученням авто. За цією нормою штрафи накладає суд на підставі протоколу, складеного поліцейським на місці зупинки. До вирішення справи в суді автомобіль утримують на штрафмайданчику.

штраф за еврономера
Фото | Pixabay

Нагадаємо, у кінці 2019 року власникам «євроблях» пообіцяли чергові пільги. У квітні 2020 року в парламенті був зареєстрований законопроект №3389, що передбачає зниження акцизів на ввезення «евроблях», проте цей документ поки не розглянутий Радою. На початку жовтня 2020 року в очікуванні доступного розмитнення власники авто на єврономерах масово почали отримувати штрафи по 170 000 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here