Жертви deepfake не тільки в порно: як реперу “повісили” чужі слова

Експерти застерігають, що за допомогою цієї технології кожній людині на планеті можна «привласнити» будь-які вчинки і слова.

0
120
Репер Jay-Z
Репер Jay-Z

Популярний репер Jay-Z став жертвою технології deepfake. Анонімні користувачі вкрали голос виконавця і озвучили за допомогою нього кілька відео на YouTube. Репер стверджує, що не причетний до створення роликів – і подає до суду. Про це повідомляє The Verge. 

Jay-Z raps the “To Be, Or Not To Be” soliloquy from Hamlet (Speech Synthesis)

Анонімний автор розміщених на YouTube відео, отримав повідомлення про видалення фейкового контенту. 

«У цьому контенті незаконно використовується ШІ для уособлення голосу нашого клієнта», – йдеться в повідомленні. 

Відомо, що відеоролики Voice Synethesis створювалися шляхом подачі моделі Tacotron 2 з відкритим вихідним кодом від Google до пісень JAY-Z і синтетичним голосом для читання попередньо написаного тексту. Правозахисники стверджують, що поки немає ні юридичних, ні технологічних методів боротьби з технологією deepfake. 

Deepfake – система штучного інтелекту (ШІ), яка може замінити обличчя будь-якої людини на відео на обличчя іншої, або навіть озвучити будь-який текст певним голосом. Експерти застерігають, що за допомогою цієї технології кожній людині на планеті можна «привласнити» будь-які вчинки і слова. 

Варто зауважити, що технологія настільки розвинута, що іноді неможливо визначити підроблене фото, відео чи звук. Правозахисники стверджують, що поки немає ні юридичних, ні технологічних методів боротьби з технологією deepfake. 

Нагадаємо, 2017-го виник скандал навколо deepfake. Адже за допомогою технології, почали виготовляти порно: використовувати в роликах для дорослих обличчя знаменитостей. А відтак з’явилися deepfake-сервіси, які дозволяли роздягнути будь-яку дівчину на фото. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here