Історична місія: NASA і SpaceX сьогодні відправлять космонавтів на МКС

27 травня о 23:33 за київським часом має розпочатися запуск. NASA та SpaceX будуть вести прямі трансляції.

0
245
Роберт Бенкен і Дуглас Герлі
Роберт Бенкен і Дуглас Герлі

NASA і SpaceX готуються відправити двох космонавтів на Міжнародну космічну станцію. Місія, відома як Demo-2, має показати здатність SpaceX доправляти астронавтів на космічну станцію і назад. На стартову позицію астронавтів буде везти Tesla.

NASA і SpaceX готуються відправити двох космонавтів на Міжнародну космічну станцію

Це останній великий крок для того, аби SpaceX отримала сертифікацію в рамках Програми комерційних екіпажів NASA для більш довгострокових пілотованих польотів у космос.

Роберт Бенкен і Дуглас Герлі

Під час запуску буде присутнім президент США Дональд Трамп. Місія може стати історичною та змінити майбутнє космічних досліджень. По-перше, у разі її успіху зруйнується монополія Росії на космічні подорожі. По-друге, уперше приватна компанія відправить людей в космос. Також вона відкриває шлях для низки амбітних проєктів NASA і SpaceX.

На станцію відправлять двох досвідчених астронавтів Роберта Бенкена і Дугласа Герлі. Вони брали участь у випробуваннях купсули Crew Dragon. Бенкен і Герлі протестують системи контролю, дисплеї, і решту елементів Crew Dragon. 

spacex nasa
Роберт Бенкен і Дуглас Герлі

Очікується, що місія Demo-2 триватиме від одного до чотирьох місяців. Водночас у NASA кажуть, що її тривалість залежатиме від того, коли наступний комерційний екіпаж зможе вирушити на МКС. Космічний корабель зможе залишатися на орбіті не менше 210 днів. Якщо місія буде успішною, SpaceX дозволять виконати більше пілотованих польотів на космічну станцію в рамках контракту з NASA на 2,6 млрд доларів.

27 травня о 23:33 за київським часом має розпочатися запуск. NASA та SpaceX будуть вести прямі трансляції. Вони розпочнуться за кілька годин до запуску –  можна буде побачити підготовку космонавтів та почути розмови з фахівцями.

Дивитися онлайн запуск NASA та SpaceX можна: 

НАСА канал: https://www.youtube.com/watch?v=Aymrnzianf0

НАСА ТВ: https://www.nasa.gov/nasalive

Канал Alpha Centauri: https://www.youtube.com/watch?v=OUjDKGiF8ec

Нагадаємо, 2010-го США почали згортати свою програму космічних шатлів, що виводили астронавтів на орбіту протягом трьох десятиліть. Вони вирішили зосередитися на створенні технологій для польотів на Місяць і Марс. Тоді NASA попросила приватні компанії, такі як Space X і Boeing, розробити технології для польотів у космос. До цього моменту єдиним способом потрапити на орбіту для американців була Росія. Астронавтів відправляли з космодрому Байконур на російських кораблях “Союз”. Щороку це ставало дедалі дорожчим: якщо спочатку, 2010-го, це обходилося американцям у 30 млн за політ, то 2020-го – вже 90 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here