Генеалогічний сайт MyHeritage представив інструмент, який використовує технологію “діпфейк” (англ. deepfake, “глибокий фейк”) щоб “оживити” обличчя на фотографіях померлих родичів. Проєкт має назву DeepNostalgia

“Ця функція призначена для використання з метою ностальгії, тобто для повернення улюблених предків до життя”, – йдеться у поясненні MyHeritage про нову технологію.

За словами авторів проєкту, вони свідомо не використовували функцію мовлення, щоб “запобігти зловживанням, таким як створення діпфейк-відео із живими людьми”.

“Результати можуть бути суперечливими, і до цієї технології важко залишатися байдужими”, – кажуть автори ідеї.

Діпфейки – це комп’ютерні відео, створені за допомогою штучного інтелекту (ШІ), які можна створити з наявних фотографій. Технологію, яку використовують у проєкті Deep Nostalgia, розробила ізраїльська фірма D-ID.

На сайті MyHeritage “оживили” такі історичні постаті, як королева Вікторія та Флоренс Найтінгейл. А на початку цього місяця, щоб відзначити його день народження, компанія розмістила на YouTube відео Авраама Лінкольна, створене за допомогою цієї технології. Колишній президент США, якого зробили кольоровим, виступає у відео із промовою.

Люди почали публікувати відео своїх пращурів у Twitter із різними відгуками. Деякі описали результати як “дивовижні” та “емоційні”, а інші висловили занепокоєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here