Американська компанія Facebook видалила три групи пов’язаних між собою акаунтів, які порушують заборону соцмережі на іноземне втручання. Зокрема, мережа із десятка взаємопов’язаних профілів в Facebook і Instagram писали про протести в Білорусі, політику в Україні і Туреччині. Вони видавали себе за місцевих жителів і журналістів.

 “Ці мережі мали російське походження”, – йдеться в заяві Facebook.

Дві групи акаунтів, за даними соцмережі, були пов’язані зі спецслужбами РФ. Одна така група включала в себе 23 профіля і 6 сторінок у Facebook, а також 8 акаунтів у Instagram. Вони постили інформацію переважно російською та англійською мовами про “вибори і протести в Білорусі, російську та українську політику, геополітичні теорії змови, відносини Росії і НАТО” та інше. На рекламу в соцмережах ці акаунти витратили близько 10 тисяч доларів.

Facebook удалил тролей
Фото | УНІАН

Інша мережа профілів, яку Facebook пов’язує з російськими спецслужбами, складалася з 214 акаунтів, 35 сторінок і 18 груп, а також 34 Instagram-профілі. Ці фейкові акаунти концентрувалися на темах Сирії і України, а також частково – Туреччини, Японії, Вірменії, Грузії та Білорусі. Вони видавали себе за журналістів і місцевих жителів цих країн, писали англійською, українською, російською та арабською мовами і перенаправляли людей на свої сторонні сайти. На рекламу ними було витрачено 60 доларів.

Facebook удалил тролей
Фото | “Фабрика тролів”

Третя група акаунтів пов’язана з “Агентством інтернет-досліджень”, більш відомим як “фабрика тролів” – про це повідомляє американська компанія. У неї входили 5 Facebook-профілів і одна група, а також три Instagram-акаунти. Ця мережа орієнтувалася на Туреччину, Європу і США. Дана група витратила на просування своїх постів близько 4800 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here