Вартість жовтневого ф’ючерсу на спотовий індекс TTF на газ в ході торгів 14 вересня перевищила € 65,5 за МВт-год (понад $ 801 за 1 тис. М³). Про це свідчать дані лондонської біржі ICE.

Торги відкрилися на позначці € 61,25 за МВт-год, ціна спочатку трохи знизилася, а потім почала зростати. До моменту написання новини вартість жовтневого ф’ючерса трохи впала і становить € 65 за МВт-год.

Ціна на газ в Європі
Скріншот // theice.com 

Попри це прем’єр Денис Шмигаль запевнив, що ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК “Нафтогаз України”. Про це глава уряду розповів під час пресконференції – повідомляє 24 канал. Прем’єр наголосив що наразі ціна – на рівні 7 гривень 96 копійок. Контракт діятиме до 1 травня 2022 року, а відтак контракт переглядатимуть і встановлюватимуть нову ціну.

«В більшості газопостачальних компаній ціна теж зафіксована на рівні менше ніж або близько 8 гривень для побутових споживачів. Це дуже важливий момент, адже ціна дійсно б’є світові рекорди. Ми, як уряд та “Нафтогаз” – як державна компанія, виступаємо, як гаранти, що ціна не зміниться для побутових споживачів», – пояснив Шмигаль.

Також прем’єр запевнив, що підготовка до опалювального сезону триває згідно з графіком: енергосистема вже готова на 90%. У сховищах закачано понад 18 мільярдів кубічних метрів газу.

«Ми очікуємо, за даними “Нафтогазу”, збільшення цих запасів до 19 і більше мільярдів кубометрів»,– уточнив Шмигаль.

газ в україні
Фото // З відкритих джерел

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here