З 1 січня 2021 року доведеться значно більше платити за електроенергію, тепло, газ та його постачання. 

Електроенергія

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг скасувала нічний тариф на електричну енергію та низку інших пільг. Про це йдеться на сайті НКРЕКП. Зокрема, в опублікованому документі йдеться про втрату чинності попередніх постанов регулятора, в яких передбачалися такі пільги:

  • житлові приміщення, обладнані електроопаленням;
  • багатодітні сім’ї, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу;
  • гуртожитки;
  • на електроенергію для релігійних організацій;
  • для населення, що проживає у 30-кілометровій зоні навколо АЕС на рівні 70% від діючого тарифу на електроенергію.

У цій постанові також було закріплено порядок розрахунку дво- і трьохзонного обліку електроенергії, що передбачає коефіцієнт 0,5 і 0,4 відповідно для тарифу на електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в Україні скасували пільговий тариф на перші 100 кВт. год електроенергії для населення та встановили фіксовану ціну – 1,68 грн. 

Якщо раніше за перші 100 кВт. год можна було сплачувати 0,9 грн/КВт. год, то з 1 січня діє фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт. год.

Згодом у Міненерго пояснили, що таке рішення було ухвалено задля уникнення стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року.

ГАЗ

В Україні держава більше не регулює ціни на газ. З 1 серпня минулого року запрацював ринок газу для населення. До цього ціни на блакитне паливо регулювалися фактично урядом через його постанови. Нині ж кожен постачальник має оприлюднити свою цінову пропозицію за 5 днів до початку нового місяця. 

Ліцензії мають кілька сотень постачальників, але де-факто на українському ринку побутових споживачів працює близько півсотні й усі підвищили ціну на газ на січень. При чому різниця в ціні між постачальниками може сягати 30-40 відсотків.

Доставка газу

Крім того, зросла і плата за доставку газу – в середньому в понад півтора рази. Тож тепер одні споживачі платитимуть 37 копійок за кубометр на місяць, а інші – понад 3 гривні. 

Споживачі формально можуть змінити компанію й обрати того, хто пропонує більш прийнятні умови. Але на практиці це зробити дуже складно, а іноді й неможливо. На людей тиснуть, зокрема раптово виявляють невідповідність нормам газового обладнання, нараховують сумнівні борги або залякують відключенням газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here